FOTO Udarnik II vrlo dobar u prvom, neefikasan u drugom poluvremenu

Utakmica visokoplasirane ekipe Sesveta AP II i Udarnika II, koji je na začelju poretka, protjecala je u prvom poluvremenu iznenađujuće u rezultatskoj prednosti domaće ekipe. Prednost od 1-3 pogotka zadržana je do izjednačenja u drugom poluvremenu (20:20) u 39. minuti, a u posljednjih 20 minuta sastav Sesveta AP II je serijom 7:3 zasluženo dobio utakmicu. Ipak, dojam je da su igračice domaće ekipe imale vrlo realnu prigodu da pobijede favorita, ali to se nije dogodilo iz više razloga. Prvi je da su Sesvećanke pojačale obranu i nije bilo zabijanja lakih golova, dalje, neke od domaćih igračica su u drugom poluvremenu igrale neku svoju ‘privatnu’ utakmicu, promašivani su ziceri, od klasičnih prekršaja rađene su teatralne predstave za publiku, i tako redom. U prilog ovih napomena najbolje svjedoči statistika: u 39 minuta Udarnik je poentirao 20 puta, u posljednjih 21 minutu pogodio je mrežu samo 3 puta (!?), od 45. minute do kraja susreta nije bilo pogotka domaće ekipe!!

3.HRL (ž) Središte – 17.kolo

ŽRK Udarnik – RK Sesvete Agroproteinka II 23:27 (17:15)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 70. Srijeda, 28.02.2018., 18:30 sati. Suci: Andrea Erceg (Bjelovar) i Šime Vidaković (Garešnica). Nadzornik: Goran Roksa (Petrinja).

UDARNIK II: Ivana Tomljanović, Matea Josić, Klara Nedić 1, Ema Burić, Sara Treščec 2, Dora Ciprić, Mia Kos 12(2), Marija Perković 1, Anja Vučićević, Dorotea Filipec, Marija Lukač, Karla Brakus 5(1), Gabrijela Skrbin, Doris Katalinić 2. Trener: Josip Mesnik.

SESVETE AP II: Petra Lovrenčević, Katarina Lokas, Mia Tupek 1, Mihaela Bešen 1, Gabriela Rezić 3, Mia Bošnjak 5, Ana Marija Bikić 2, Ana Grlić 1, Mia Brkić 2(1), Lucija Cvitanović 5(3), Lara Burić 3, Katarina Glibanski 4, Tara Tanita Kocijan. Trener: Branko Šebek.

Sedmerci: Udarnik II 3(3), Sesvete II 5(4). Isključenja: Udarnik II 4 min., Sesvete II 4 min.