FOTO Velika Gorica II od ponora do pobjede

Odgođena utakmica između odbojkašica trećeplasirane Velike Gorice II i drugoplasirane Sunje bila je vrlo važna za obje ekipe, jer Sunja je još uvijek kandidat za 1. mjesto, a Goričanke su reflektirale na 2. mjesto. Prva dva seta gostujuća ekipa, iskusnija i fizički snažnija, (pre)lako je odlučila u svoju korist, domaće igračice nisu zapravo niti igrale, samo su statirale i skupljale lopte.

Treći set je naznačio obrat, Sunjanke nisu više poentirale u serijama, izgubile su ne samo set, nego i svoju igru te je ekipi domaćih uspio totalni preokret. U četvrtom setu gošće su deklasirane (25:12) i onda u petom nokautirane za 3:2 konačni trijumf domaće ekipe! Ovom pobjedom Velika Gorica II revanširala se curama iz Sunje za poraz (0:3) u prvom dijelu prvenstva.

Odbojkaška regija Centar – skupina Jug, 14. kolo

OK Velika Gorica – OK Sunja 3:2 (13:25, 19:25, 25:20, 25:12, 15:6)

Velika Gorica. Sportska dvorana OŠ Eugena Kumičića. Subota, 03.03.2018., 15 sati. Sutkinje: Aleksandra Lipić (Zagreb) i Azra Šarčević (Sisak).

VELIKA GORICA II: Ema Injić, Paula Mrakužić, Sara Zagorac, Vanesa Miković, Lara Župetić, Laura Belčić, Lucija Jozepović (cap.), Tessa Kosović, Anja Brlek, Kristina Šestan, Vita Kosović, Marija Muhar. Trener: Dražen Uzelac.

SUNJA: Martina Zeba, Matea Mrmić, Ana Marija Puškarić, Mihaela Bakarić, Marija Kovačević (cap.), Dajana Išek, Melita Kaurić, Josipa Puškarić (L). Trener: Milan Živković.

Redoslijed: 1. HOK Velika Gorica 30 (11 10 1 30:5), 2. OK Sunja 29 (12 10 2 32:8), 3. OK Velika Gorica 24 (11 8 3 27:13), 4. OK Plavi zmaj 22 (11 7 4 25:12), 5. OK Ogulin 15 (11 5 6 19:23), 6. OK Feniks II 14 (11 5 6 17:24), 7. OK Dugo Selo 6 (10 3 7 10:27), 8. OK Pešćenica 3 (10 0 10 7:30), 9. OK Vivera Glina II 3 (11 1 10 7:32).