FOTO Rukometaši Ekonomske škole najbolji u gradu

Gradsko natjecanje školskih sportskih društava (ŠSD) srednjih škola u rukometu za mladiće održano je jučer u dvorani Srednjih škola, a domaćin natjecanja bila je Ekonomska škola – voditeljica natjecanja Nada Pelaić, prof. Natjecala su se 4 ŠSD-a: ŠSD Bumbar (Ekonomska škola – voditelj Mario Turan), ŠSD GVG (Gimnazija – voditeljica Ana Tihi Prajdić), ŠSD Velgor (Strukovna škola – Tonči Miočić) i ŠSD Zrakoplovac (Zrakoplovna tehnička škola Rudolfa Perešina – voditelj Krešimir Lučić). Igran je jednostruki bod sustav (svaki sa svakim), utakmice u trajanju 2×15 minuta sudio je Ivan Goreta.

Uvjerljivi pobjednik s ne baš tri uvjerljive pobjede bio je ŠSD Bumbar. Najistaknutiji u timu pobjednika bili su Pavo Trgovčević i Patrik Varjačić. Sjenu na natjecanje bacio je do kraja neodigrani posljednji susret između gimnazijalaca i strukovnjaka, koji su nakon prvog poluvremena ‘odlučili igrati bez suca’, pa je registriran rezultat zabilježen u prvih 15 minuta. Tri prvoplasirane ekipe nagrađene su medaljama, a uručile su ih maturantice Ekonomske škole Marta Jurenić i Lucija Pralas. Pobjednik se plasirao na županijsko natjecanje.

Gradsko natjecanje srednjih škola u rukometu za mladiće

Rezultati  ŠSD Zrakoplovac –ŠSD Velgor 10:14, ŠSD Bumbar – ŠSD GVG 19:17, ŠSD Velgor – ŠSD GVG 12:18, ŠSD Zrakoplovac – ŠSD Bumbar 12:13, ŠSD Bumbar – ŠSD Velgor 16:14, ŠSD GVG – ŠSD Zrakoplovac 7:9, prekid.

Redoslijed  1. ŠSD Bumbar 3 (3 3 0 3 48:43), 2. ŠSD GVG 2 (3 1 0 2 42:40), 3. ŠSD Velgor 2 (3 1 0 2 40:44), 4. ŠSD Zrakoplovac 2 (3 1 0 2 31:34).

ŠŠD Bumbar: Tarik Agoun (V), Josip Medved (V), David Brlek, David Petar Buđak, Matija Slipac, Marijan Škiljić, Roko Braica, David Golubić, Patrik Varjačić, Luka Povoljnjak, Petar Lucijan Čurek, Pavo Trgovčević. Voditelj: Mario Turan.