FOTO Pobjeda vrijedna plasmana u 2. ligu

Igračice Hrvatskog odbojkaškog kluba Gorica pobijedile su u derbiju proljetnog dijela prvenstva ekipu Sunje i tako (najvjerojatnije) osigurale 1. mjesto i plasman u 2. ligu. Prvi set domaća ekipa je uvjerljivo riješila u svoju korist, nastavila dobrom igrom do sredine drugog seta (12:5) i onda je nastao zastoj. Cure iz Sunje su izjednačile (13:13), ali nisu uspjele napraviti preokret, domaće su se trgnule (19:13, 22:15) i osvojile drugi set.

U trećem setu igračice Gorice ‘nestale’ su s parketa i Sunja je na servis Melite Krunić imala vodstvo 0:13(!?), fajterski odigrala do kraja (2:15, 6:21) i riješila ga u svoju korist za samo 12 minuta te susret načinila ‘otvorenim’. Zahvaljujući odličnoj igri Nine Rendulić na poziciji libera i vrlo dobroj igri na mreži Dorotee Mihalinčić, Mie Smolčić i Lane Jurković ekipa domaćih je u 4. setu imala uvjerljivo vodstvo (12:7, 20:10) i kod 24:14 opet se poigrala sa živcima trenerice i navijača! Naime, Sunja je na servis Mihaele Bakarić ‘poništila’ 8 od 10 set-meč lopti Gorice i došla do dramatičnih 24:22! Ipak, domaće su osvojile set (pobjednički poen bio je servis-aut) i zabilježile 11. pobjedu u 12 odigranih utakmica.

Na ljestvici 4 kola prije kraja HOK Gorica je na prvom mjestu s 33 boda (12 11 1 33:6), OK Sunja je druga s 30 bodova (13 10 3 33:11), a OK Velika Gorica II je na trećem mjestu s 27 bodova (12 9 3 30:13).