FOTO Rukometašice Gorice nemoćne u 2. poluvremenu

Utakmica između Gorice i favorizirane ekipe Sesveta II imala je dva različita poluvremena, u prvom su domaće lovile priključak nakon lošeg ulaska u meč i stalnog zaostatka (0:4, 3:7, 5:9) te borbenom igrom uz nekoliko vrlo dobrih intervencija Stele Tomljanović uspjele izjednačiti na 11:11 (27’39”). Međutim, početkom drugog poluvremena Gorica je opet otišla u minus od 3 do 4 pogotka i nije se uspjela vratiti u balans kao u prvom dijelu. Nakon 17:21 ekipa domaćih je osjetno popustila i Sesvećanke su sustavno povećavale razliku te u konačnici zabilježile visoku pobjedu.

Gorica je zbog poraza izgubila jedno mjesto i sada je na 10. mjestu prvenstvene ljestvice s 13 bodova iz 19 odigranih utakmica (19 6 1 12 470:538 13), a Sesvete II ima 26 bodova i zauzima 5. mjesto (19 12 2 5 572:482 26). Goričanke su u prošlom 18. kolu gostovale u Rugvici kod tada vodeće ekipe u ligi, u odličnoj utakmici odigrale su neodlučeno (21:21) i skinule ŽRK Rugvicu s prvog mjesta.

3.HRL (žene) Središte – 19. kolo

ŽRK Gorica – RK Sesvete II 19:30 (12:12)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 50. Utorak, 13.03.2018., 20:15 sati. Suci: Leo Kopić i Mislav Žunac (oba iz Zagreba). Nadzornik: Ivan Toplak (Zagreb).

GORICA: Stela Tomljanović, Roberta Malnar 3, Mia Marić, Hana Črnjević 1, Martina Koprivnjak 3, Petra Bakran 5(1), Iva Duplić 5, Maja Sremić 2. Trenerica: Filipa Merić.

SESVETE II: Petra Lovrenčević, Katarina Lokas, Ana Pehar 6(2), Andreja Cerovec, Matea Grbavac 2, Mia Marčinko 3, Dorotea Ćoraš, Sara Gavrilović, Ana Grlić, Mia Brkić 6(1), Lucija Cvitanović 3(2), Lara Burić 5, Tara Tanita Kocijan 5. Trener: Branko Šebek.

Sedmerci: Gorica 1(1), Sesvete II 7(5). Isključenja: Gorica 4 min., Sesvete II -.