Segesta zaslužila bod

Po hladnom vremenu i teškom blatnjavom terenu pred solidno popunjenim gledalištem (radni dan) gosti iz Siska više nego zasluženo su uknjižili bod. Kurilovec bez standardnih a bolesnih Kovačića, Grdenića, Brajka te Ladovića i Brčića koji su sjedili na klupi, nije odigrao kako se očekivalo. Moglo se osjetiti od samog starta dvoboja da Segestaši više žele i ulažu u svaki dvoboj ali domaći su poveli rano u 13. minuti nakon rušenja raspoloženog Džaje za kazneni udarac kojeg je realizirao Matej Kelava. Četiri minute potom sudac Rožman iz Rijeke morao je nakon očitog igranja rukom nekog od Kurilovčana opet pokazati na jedanaest metara ali za Segestu, međutim to se nije dogodilo usprkos protestima oštećenih. U 25. minuti Ante Džaja je iz slobodnjaka sa 22 metra pogodio gredu iznad Moštaka pa se na odmor otišlo minimalnim vodstvom Kurilovca.

20.03.2018. Velika Gorica- SRC Udarnik, Nk Kurilovec-Nk Segesta. Foto: Mato Paviša

Netko je u gledalištu tada kazao da će u nastavku Rožman “ispraviti” svoj propust iz 17. minute (nedosuđeni “elver” za Segestu) i to se dogodilo već nakon odigranih 20 sekundi u drugom poluvremenu. Ne može se tvrditi da je to bila kompenzacija jer je igrač Segeste (Alapić?) pao nakon kontakata a sudac je bio vrlo blizu i sve dobro vidio.

Kako god bilo, Ivan Lovrić je iz 11 metara bio siguran i bilo je 1:1. Do kraja utakmica se lomila ali se nije prelomila. Više prigoda imali su domaći (Kelava, Hodak, Horvat) ali je za Segestu mogao zabiti i Korečić kada je u 48. minuti iz odlične prilike a nakon isto takve kombinacije pucao malo iznad grede.

20.03.2018. Velika Gorica- SRC Udarnik. Foto: Mato Paviša

KURILOVEC 1
SEGESTA 1
VELIKA GORICA SRC Udarnik. Gledatelja 150. Sudac: Rožman (Rijeka) 6. Pomoćnici: Jakovac i Pjevac.
STRIJELCI: 1:0-Kelava (13-11m), 1:1-Lovrić (46-11m).

KURILOVEC (4-2-3-1): Kranjčec 6-Čurek 6,5, Čunčić 6, I. Čolić 6, Šarić 6-Povoljnjak 6, Džaja 7-Horvat 5,5, Kelava 6,5, M. Čolić 5 (od 52. Celiček 5,5)-Hodak 5 (od 80. Ladović-).
TRENER: Damir Biškup 6

SEGESTA (4-4-2): Moštak 7-Popović 6,5, Bukovac 6,5, Golić 6,5, Vranić 6,5-Alapić 6 (od 64. Begovac 6), Lovrić 7, Koretić 6 (d 76. Grganović-), Hrnčević 7 (od 70. Sertić-)-Kožić 6,5, Abramović 6.
TRENER: Zoran Buinac 6,5

IGRAČ UTAKMICE: Antonio Hrnčević