FOTO Gorica glatkom pobjedom utvrdila 2. mjesto

Novom pobjedom Gorica je utvrdila drugu poziciju na prvenstvenoj ljestvici i usput srušila tradiciju da Lučko već godinama ne gubi u Velikoj Gorici. U današnjem susretu domaćin je od početka dirigirao događanjima na terenu, a napadi su se uglavnom odvijali po bočnim vertikalama (Mtchedlishvili – Matošević odnosno Žutić – Ojamaa), u sredini su operirali Atiemwen, Zenko i Marina. Prvu prigodu nije iskoristio Zenko u 8. minuti, slabo zahvaćena lopta bila je lagan plijen za Koprića. Vodstvo je uslijedilo nakon brze i izrađene akcije po desnoj strani, perfektan centaršut Gruzijca Mtchedlishvilija za Atiemwena, koji sa 6-7 metara u skoku udarcem glavom šalje loptu u bliži kut za 1:0.

U drugom poluvremenu Šipoš u 54. minuti s desetak metara plasira loptu Kopriću u ruke. Odmah iza toga slijedi dvostruka izmjena, Astafei i Dvorneković ulaze u igru da bi napadi postali brži i učinkovitiji. Gosti u 66. propuštaju prigodu za izjednačenje kada Tolićev udarac iz blizine Kahlina zaustavlja tijelom. Napadi Gorice redali su se i na lijevoj i na desnoj strani i u 74. drugi pogodak za domaće. Dvorneković je bio nezadrživ u kontranapadu, iz blizine puca u bliži kut, Koprić odbija do Dvornekovića koji na lijevoj strani pronalazi Zenka, plasirana lopta s desetak metara trese mrežu u bližem kutu za 2:0. Astafei u 78. ubacuje loptu paralelno s vratima, Ojamaa je zamalo zakasnio da zatrese mrežu.

Druga HNL – 23. kolo

HNK Gorica – NK Lučko 2:0 (1:0)

Velika Gorica. Gradski stadion. Gledatelja 250. Subota, 24.03.2018., 15:30 sati. Sudac: Željko Frković (Gospić). Pomoćnici: Emir Trklja (Petrinja) i Željko Bučar (Duga Resa). Delegat: Damir Špoljar (Varaždin). Strijelac: 1:0 – Atiemwen (20), 2:0 – Zenko (76).

GORICA: Kahlina, Čagalj, Smoljo, Matošević (od 56. Dvorneković), Ojamaa, Šipoš (od 55. Astafei), Žutić, Zenko, Mtchedlishvili, Atiemwen (od 70. Maslowski), Marina. Trener: Ivan Prelec.

LUČKO: Koprić, Simeunović, Rihtar, Knezović, Tolić (od 75. Luetić), Matoš, Petrović (cap.), Mihaljević, Oršolić, Ikić (od 70. Travaglia), Kunštić. Trener: Denis Bezer.

Rezultati 23. kola (subota, 24.03.2018.): Gorica – Lučko 2:0, Dinamo II – Šibenik 2:0, Dugopolje – Solin 0:1, Varaždin – Kustošija 2:0, Sesvete – Hrvatski dragovoljac 2:2.

Redoslijed: 1. Dinamo II 45, 2. Gorica 42, 3. Dugopolje 38, 4. Varaždin 37, 5. Sesvete 36, 6. Solin 29, 7. Hajduk II 28, 8. Šibenik 28, 9. Lučko 27, 10. Hrvatski dragovoljac 24, 11. Kustošija 21, 12. Novigrad 21.