FOTO Povratak košarkaša Gorice u Premijer ligu

Košarkaši Gorice 18. pobjedom u 18 odigranih susreta nastavili su besprijekorni niz na prvoligaškim terenima i 4 kola prije kraja prvenstva osigurali 1. mjesto i povratak u Premijer ligu! Iako su na kraju prve četvrtine u derbi susretu protiv drugoplasiranog Agrodalma imali zaostatak od 14 poena(!) to ih nije omelo da zabilježe pobjedu vrijednu povratka u elitni razred hrvatske košarke.

Djelomično je negativni rezultat u derbi utakmici bio uzrokovan ‘lako ćemo’ pristupom, u obrani su domaći igrali ‘svileno’, a u napadu su se igrači domaće momčadi utrkivali tko će više pogriješiti. U 2. četvrtini trener Josip Sesar uspio je svoju momčad vratiti u ‘normalu’, samim tim i rezultat do poluvremena (44:47). Nakon 25 minute i vodstva Gorice (56:55) domaći su serijom 14:3 prelomili susret u svoju korist (70:58) i polovicom zaključne dionice imali su najvišu prednost (82:61). Do kraja utakmice gosti iz Zagreba su samo uspjeli poraz donekle ublažiti.