FOTO Hrvatska uvjerljivo pobijedila Moldovu

Reprezentacija Hrvatske U-21 je nakon prošlotjednog poraza u Češkoj očekivano uvjerljivo pobijedila reprezentaciju Moldove i sačuvala izglede za 1. mjesto (trenutačno vodeća Grčka dolazi još u goste u Hrvatsku). U ranoj fazi utakmica došlo je do teže ozljede More kojeg su na nosilima iznijeli s terena. Bolju i bržu igru naša reprezentacija je realizirala tek u 35.minuti nakon ubačaja Halilovića iz prekida kada je u skoku najviši bio Vlašić i glavom sproveo loptu u mrežu uz samu vratnicu.

Početkom drugog poluvremena s dva pogotka u samo dvije minute riješeno je pitanje pobjednika. Prvo je u 47. na asistenciju Halilovića Jakoliš izbio sam ispred vratara i efektno ga prebacio za 2:0. Dvije minute kasnije Brekalo je izveo udarac iz kuta, Vlašić je loptu zahvatio glavom, ne baš jako, i ona je iznenađujuće kroz noge Cebotarija završila u mreži – 3:0. Brekalo je u 74. udarcem iz kuta uposlio Balića koji je je iz prve centrirao na 7-8 metara i Karačić je neobranjivo udarcem glavom pogodio mrežu za konačnih 4:0.

Kvalifikacije za Europsko prvenstvo U-21, Skupina 1

U-21 Hrvatska – Moldova 4:0 (1:0)

Velika Gorica. Gradski stadion. Gledatelja 600. Utorak, 27.03.2018., 16:30 sati. Sudac: Jari Jarvinen. Pomoćnici: Mika Lamppu i Sami Nikanen. Četvrti sudac: Oskari Hamalainen (svi iz Finske). UEFA delegat: Florian Prunea (Rumunjska). Strijelci: 1:0 – Vlašić (35′), 2:0 – Jakoliš (47′), 3:0 – Vlašić (49′), 4:0 – Karačić (74′).

HRVATSKA: Posavec, Karačić, Sosa, Balić, Ćaleta-Car, Moro (od 13′ Fiolić), , Brekalo, Vlašić, Jakoliš (od 65′ Roguljić), Halilović (od 76′ Ćorić), Šimić. Izbornik: Nenad Gračan.

MOLDOVA: Cebotari, A. Macritchii, Tiscul, Prepelita, Marandici, Dragan (od 76′ Svinarenco), Nicolaescu (od 67′ Stina), Boiciuc, V. Macritchii, Craciun, Tibuleac (od 25′ Zagaevschii). Izbornik: Danut Oprea.

Redoslijed: 1. Grčka 19 (7 utakmica), 2. Hrvatska 16 (7), 3. Bjelorusija 10 (6), 4. Češka 10 (6), 5. Moldova 3 (7), 6. San Marino 0 (7).