FOTO Povratak košarkaša Gorice u Premijer ligu

Košarkaši Gorice 22. pobjedom u 22 odigrana susreta okončali su besprijekorni niz na prvoligaškim terenima i trijumfalno se vratili u Premijer ligu! Prvenstvena sezona 2017./2018. ostat će zabilježena u klupskoj povijesti KK Gorica kao jedna od najuspješnijih, a lakoća pobjeđivanja Gorice tijekom prvenstva ostavljala je dojam da bi Goričani i s igračem manje na parketu dominirali u ovoj konkurenciji.

Susret protiv Podravca bio je sličan nekim od prethodnih na domaćem terenu, gosti krenu ambiciozno, domaći im dozvole da se ‘nesmetano loptaju’ i onda do kraja prvog poluvremena riješe utakmicu u svoju korist. Tako je bilo i s gostima iz Virja  koji su cijelu prvu četvrtinu bili u vodstvu, a onda su u drugoj dionici doživjeli potop. Gorica je zaostatak 29:30 poništila serijom 38:8 i okončala prvo poluvrijeme s viškom od 29 poena (67:38). Domaći su ubacili gostima stotku već na kraju 3. četvrtine (101:56).

Pehar za osvojeno 1. mjesto kapetanu Gorice Ivanu Papcu uručio je Dražen Jendriš, povjerenik natjecanja Premijer lige i Prve muške lige. Predsjednik kluba Mirko Matić uručio je igračima i treneru Josipu Sesaru prigodne darove.