FOTO Pobjeda Dinamo Hidrela u dramatičnom susretu

Posve luda utakmica u drugom poluvremenu sa izuzetno mnogo promašenih zicera, dva nerealizirana kaznena udarca, dvije pogođene grede i na kraju ipak zaslužena pobjeda momčadi iz Novog Čiča. Dinamo je došao u vodstvo u 42. minuti ‘zaslugom’ obrane domaćih kada nije raščistila nespretno vratarevo boksanje lopte iz kornera, a Balenović je udarcem glave pogodio bliži kut pored ukopanog stopera domaćih.

Meštrica je drugo poluvrijeme započela agresivnije i već u 51. minuti izjednačila pogotkom Mateka iz blizine koji je iskoristio neopreznost obrane gostiju. Dinamovci promašuju veliku prigodu u 64. nakon prodora Mršića čiji je ubačaj Pudić poslao neometan sa 7-8 metara visoko preko grede. U 73. dva puta je pogođena greda iznad vratara Budimira, prvo je loptu nespretno zahvatio Balenović i zamalo pogodio vlastitu mrežu, a nakon kornera odbijanac je volejem s dvadesetak metara Ivan Šimunović zalijepio za gredu, jedan od najljepših trenutaka na utakmici.

Balenović u 76. puca kazneni udarac (igranje rukom) visoko iznad vrata Mihalinčića, u 82. zicer za I. Šimunovića koji loptu šalje pored bliže vratnice u golaut. Mršić u 84. sjajno prodire po lijevoj strani i asistira Horvatiću koji pogađa donji kut za novo vodstvo Dinama – 1:2. Iza toga zicere promašuju Đuksi (87.) i Pudić (89.), a u 3. minuti sudačke nadoknade kazneni udarac zbog igranja rukom za domaćina. Matek nedovoljno koncentriran šalje loptu s bijele točke visoko iznad grede i tako gosti osvajaju tri boda za ostanak na vrhu ljestvice.

Prva županijska nogometna liga – 16. kolo

NK Meštrica – NK Dinamo Hidrel 1:2 (0:1)

Gornja Lomnica. Igralište ‘Trnac’. Gledatelja 50. Utorak, 01.05.2018., 17 sati. Sudac: Tino Krečak (Velika Gorica). Pomoćnici: Ivica Malkoč (Lukavec) i Marko Klasnić (Ogulinec). Strijelci: 0:1 – Balenović (42), 1:1 – Matek (51), 1:2 – Horvatić (84).

MEŠTRICA: I. Mihalinčić, Cundeković, Požega, I. Šimunović, G. Mihalinčić, Gale, Katavić, Lipovac, Antunović, Humeljak, Matek. Trener: Matija Šimunović.

DINAMO HIDREL: Budimir, Jambrešić, Španiček, Šimić, Pudić, Đuksi, Balenović, Godinić, Horvatić, Mršić, Kučan. Trener: Stiven Žitnik.