Gorica pobjedom u Sesvetama korak bliže I HNL

Najvažnija utakmica tekućeg vikenda klubova NSVG igrana je u subotu 5. svibnja 2018. u Sesvetama između istoimenog drugoligaša i HNK Gorice. Gorica je slavila 1:0 zgoditkom tamnoputog Atiemwen Iyayi Believea u 72. minuti iz kaznenog udarca. Pobijedio je i Varaždin 2:1 Dinamo II pa je razlika u korist Gorice i dalje velikih šest bodova tri kola prije kraja, a ukoliko Varaždin osvoji svih 9 bodova do kraja Gorici su dovoljna još četiri. Gorica će u slijedeće dvije utakmice ugostiti prvo Dugopolje u srijedu 09. svibnja, a u nedjelju 13. svibnja gost Gorice je Šibenik. Obje se utakmice igraju u 17 sati na gradskom stadionu. Utakmica u Sesvetama nije bila obzirom na ulog ljepotica za ljubitelje nogometa, a obje momčadi su bile vrlo oprezne i čekale pogrešku protivnika. Gorica je svoju veliku priliku propustila u 48. minuti kada je Astafei pogodio vratnicu iz kaznenog udarca. U 62′ minuti dosuđen je kazneni udarac za domaćina, ali vratar Gorice je odlično pročitao udarac Tolića i zaustavio loptu. U 72. minuti je dosuđen novi kazneni udarac za Goricu kada je Dvorneković srušen u prodoru prema vrataru domaćih, a ovaj puta siguran realizator je bio Believe. Gorica je do kraja utakmice rutinski sačuvala vodstvo i potvrdila svoje ambicije na putu ka I HNL.

Pobijedio je i trećeligaš Kurilovec u Labini domaćeg Rudara 1:0 a zabio je Ivan Horvat već u 4. minuti utakmice. Kurilovčani su igrali bez standardnih Džaje, Ladovića i Marijana Grdenića. Od četvrtoligaša igralo je Gradiće protiv Dinama iz Odranskog Obreža na igralištu Poleta u Buševcu. Gradićani su slavili 4:2 golovima Igora Hajduka (28. i 45. minuta), Filipa Župetića (47) i Ivana Zagorca (54) dok su za Obrežane zabili Ronaldo Babić (63) i Filip Lekić (90).

Kod petoligaša Lukavec je doma svladao Kupinec 2:0 a zabili su Mario Skorin (40) i Ivan Britvec (66). Mladost Obrezina stigla je u Zvekovac bez igrača na klupi za pričuve ali je ipak izborila vrijedan bod (1:1) a imali su gosti i vodstvo golom Stjepana Martinića u 15. minuti ali su domaći izjednačili iz kaznenog udarca dvanaest minuta kasnije. Od šestoligaša igrala je još i Sloga iz Križa i Dubrava Vrbovečka. Slavila je Sloga 5:1 i opet je vodeća ispred Dinama Hidrela koji ima utakmicu manje.