FOTO Bosna i Hercegovina s igračem manje nadigrala Ameriku

Međunarodna utakmica između mladih reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država (godište 2004. U-14) i Bosne i Hercegovine (godište 2003. U-15) odigrana je jučer na Gradskom stadionu (2×35 minuta). Mladi igrači BiH-a bili su snažniji i brži te su od početka igrali neku vrstu presinga. Američka selekcija nije uspijevala uspostaviti kontrolu lopte i u samo dvije minute zatresla im se mreža dva puta. Irman Sejmenović je u 17. s lijeve strane skoro iz mrtvog kuta pogodio suprotni kut za vodstvo, a na dva pogotka razlike povisio je Denit Hajdarević tako što je odbijanac s desetak metara poslao u nebranjeni dio vrata. U posljednjoj minuti prvog poluvremena isključen je vratar BiH-a Luka Damjanović zbog prekršaja izvan kaznenog prostora u obećavajućoj situaciji za pogodak. Pričuvni vratar Muhamed Šahinović ušao je u igru umjesto D. Hajdarevića.

U drugom poluvremenu reprezentativci BiH-a su i s igračem manje bili posve ravnopravan suparnik, a u 59. su preko Petra Šetke povisili vodstvo na tri gola prednosti iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca (igranje rukom). Počasni pogodak za Amerikance postigao je Korede Osundina.

Međunarodna utakmica mladih reprezentacija

USA (U-14) – BiH (U-15) 1:3 (0:2)

Gradski stadion. Gledatelja 120. Četvrtak, 10.05.2018., 17:30 sati. Sudac: Tino Krečak (Velika Gorica). Pomoćnici: Jerko Crnčić (Vrbovec) i Marko Gvozdanović (Jastrebarsko). Strijelci: 0:1 – Sejmenović (17), 0:2 – D. Hajdarević (19), 0:3 – Šetka (59-11m), 1:3 – Osundina (67).

U S A: Slonina, Tanton, Leone, Lambe, Rokas (cap.), Hot, Jauregui, Rotundo, Quintos, Booth, Craig (još su igrali: Allen, Brummett, Reynolds, Osundina, Rodriguez, Alvarez, Levi, Elizalde). Coach: Clint Peay.

BiH: Damjanović, Jovašević, Ćosić (cap.), Hodžić, Džafić, Grgić, D. Hajdarević (od 35. Šahinović), Puškar, Šetka, Musić, Sejmenović (još su igrali: R. Hajdarević, Šunjić, Golijanin, Mehmedović, Viteškić, Maslo, Mulaosmanović, Mehmić). Trener: Amar Japaur.

Crveni karton: Luka Damjanović (35., prekršaj u izglednoj prilici za pogodak).