FOTO Ostvaren prvoligaški nogometni san!

HNK Gorica plasirao se u Prvu nogometnu ligu! Dugogodišnji prvoligaški san Velike Gorice postao je stvarnost! U današnjoj utakmici protiv Šibenika neodlučen rezultat bio je dovoljan za potvrdu prvoligaškog statusa, ali i za ukupnu pobjedu u prvenstvu 2. HNL, jer Gorica je prije posljednjeg kola osvojila i titulu prvaka 2.HNL u prvenstvu 2017./2018. godine!

Kada je vrlo dobri sudac Željko Frković označio kraj utakmice nastalo je na Gradskom stadionu neopisivo veselje: igrači i treneri, službeni predstavnici kluba, fizioterapeuti i domari, skupljači lopti, svi su ‘plivali’ na vodom prekrivenom igralištu. Na tribinama su se grlili i ljubili, znani i neznani, na istočnom dijelu gledališta upriličena je bakljada. Igrači i treneri su ogromnu radost i olakšanje nakon višemjesečnog stresa proslavili pjesmom i ”ludovanjem” u svlačionici.

Prvo poluvrijeme odigrano je po prekrasnom vremenu i sjajnom dekoru kojeg je činilo blizu 1.500 gledatelja, česti pljesak na otvorenoj sceni za uspješne poteze igrača domaće momčadi, na glasno navijanje istočne tribine odmah je odgovarala zapadna tribina i obratno. Svi su osjećali da je došao dan u kojem će Grad Velika Gorica dobiti nogometnog prvoligaša.

Na terenu se odigravala prava prvenstvena utakmica, gosti iz Šibenika igrali su otvoreno i u 20. minuti došli u vodstvo pogotkom Aliyua. Goričani su imali do kraja prvog dijela velike prigode za izjednačenje, ali dva puta je vratar Žitnjak sjajno intervenirao na udarce Ojamae (23.) i Atiemwena (25.), a Matošević je u 38. svladao vratara, ali je lopta otišla u golaut.

Nakon odmora nevrijeme se spustilo na Veliku Goricu i od polovice drugog poluvremena nije se niti moglo normalni igrati. Sreća je za domaće da su stigli do izjednačenja prije proloma oblaka. Brzi napad lijevom stranom završio je Astafei poslužujući Ojamu na drugoj vratnici koji je s visine peterca zatresao nebranjenu mrežu za 1:1.

Druga hrvatska nogometna liga – 32. kolo

HNK Gorica – NK Šibenik 1:1 (0:1)

Velika Gorica. Gradski stadion. Gledatelja 1.500. Nedjelja, 13.05.2018., 17:30 sati. Sudac: Željko Frković (Gospić). Pomoćnici: Tomislav Hudika i Branko Bacinger (oba Varaždin). 4. sudac: Matej Horvat (Zagreb). Delegat: Željko Ukić (Zagreb). Strijelci: 0:1 – Aliyu (20), 1:1 – Ojamaa (63).

GORICA: Kahlina, Čagalj, Matošević (od 62. Žutić), Jančetić (cap.), Ojamaa,  Ljubisavljević, Zenko (od 67. Milanović), Astafei, Maslowski, Atiemwen (od 84. Krsnik), Špičić. Trener: Ivan Prelec.

ŠIBENIK: Žitnjak, Pecolaj, Šare, Kukec, Musa, Ampem, Alispahić, Vukorepa (cap.), Bulat (od 46. Celić), Aliyu (od 86. Banić), Roca. Trener: Borimir Perković.

Redoslijed: 1. Gorica 62 (32 18 8 6 44:28), 2. Varaždin 58 (32 17 7 8 49:32), 3. Dinamo II 58 (32 17 7 8 42:25), 4. Sesvete 54 (32 16 6 10 44:35), 5. HNK Hajduk II 50 (32 15 5 12 44:30), …