FOTO Ban Jelačić nemoćan protiv Sloge

Vodeća momčad iz Križa nije dozvolila iznenađenje u Vukovini, uvjerljivo je dobila utakmicu koja se u pojedinim fazama odvijala u ‘laganini’ ritmu. Nije bilo puno izrazitih prigoda u prvom poluvremenu, sadržaj je više bio prosječan nego dobar. Sloga je došla u vodstvo u 28. minuti prekrasnim pogotkom Filipa Tupeka koji je s 25m potegao projektil, koji se od grede zabio u mrežu, taj pogodak je već bio dovoljan da cijeli susret dobije prolaznu ocjenu. Vukovinci su dva puta zaprijetili i olako propustili zrele prilike za pogodak.

U drugom poluvremenu gostujuća momčad dozirala je tempo dovoljan za kontrolu igre i rezultata te strpljivo gradila napade za povećanje prednosti. Kada je kapetan Tomislav Bosankić u 70. minuti plasiranim udarcem pogodio donji kut za prednost od dva pogotka, nestala je dilema (ako je uopće bilo) tko će na kraju osvojiti bodove. Isti igrač je u 81. minuti nakon ubačaja s desne strane još jednom matirao Tihomira Feljana i postavio konačni rezultat. Igrači Sloge i trener su na kraju pozdravili svoje razdragane navijače. Utakmica je bila vrlo korektna uz odlično suđenje prvoligaškog suca Igora Pajača.

1.ŽNL skupina Istok – 27. kolo

NK Ban Jelačić – NK Sloga (Križ) 0:3 (0:1)

Vukovina. Igralište Bana Jelačića. Gledatelja 100. Nedjelja, 27.05.2018., 17:30 sati. Sudac: Igor Pajač. Pomoćnici: Ivica Jakopic i Krunoslav Cvetnić (svi Sveti Ivan Zelina). Delegat: Zlatko Petrac (Velika Gorica). Strijelci: 0:1 – Tupek (28), 0:2 – Bosankić (70), 0:3 – Bosankić (81).

BAN JELAČIĆ: Feljan, Hrkovac, Zovko, Šokčević, Lalić, Zlodi, Horvat (cap.), Cvek (od 65. Šipušić), Srbelj (od 46. Nikić), Vrban (od 61. Karlović), Miletić. Trener: Marin Rakuljić.

SLOGA: Tičak, Ivoš, Marić, Sokolić, Korman, Pleteš, Bosankić (od 88. Magdić), Hadaš (od 72. Crnogaj), Tupek (od 86. Pokupec), Poje (od 60. Eminovski), Broz. Trener: Dražen Jambrečina.