FOTO Mladost pobjedom osigurala ostanak

Utakmicama 30. kola završeno je prvenstvo 2017./2018. bez velikih iznenađenja, jer se, kako je to već godinama uobičajeno, u posljednjim kolima znaju pobjednici pojedinih susreta unaprijed. Istina, još uvijek nije poznato koliko će klubova ispasti, primjerice iz 4. HNL (4 kluba igraju kvalifikacije za dva mjesta). Od tih kvalifikacija ovisi koliko klubova napušta JŽNL odnosno 1.ŽNL.

Očekivanom pobjedom kontra Turopoljca Mladost (30 8 9 13 35:60 33) je s 33 boda prebrinula sve brige oko ostanka u ligi, bila su joj dovoljna u prvom poluvremenu dva pogotka u dvije minute (Fisel 32. i Šorša 34.). Momčad domaćina je igrala nekakav ”sitni vez” u koji se sama zapetljala i do kraja susreta nije se uspjela otpetljati. Proljetna polusezona bila je u posljednjih nekoliko godina uvjerljivo najporaznija za klub iz Kuča (15 3 2 12 21:25 11). Podsjećamo, na kraju jesenske polusezone Turopoljac je zauzimao prvo mjesto (15 10 3 2 47:19 33)?! Ukupno 44 boda na kraju prvenstva (30 13 5 14 68:44 44) bila su dovoljna za vrlo slabo 7. mjesto.