FOTO Kurilovec osvojio Kup Grada Velike Gorice

Finalnom utakmicom Kupa Grada Velike Gorice između Kurilovca i Lukavca službeno je okončana natjecateljska sezona 2017./2018. za klubove iz Nogometnog saveza Velika Gorica. Početak susreta karakterizirala je obostrano oprezna igra i prvu veliku prigodu propustili su domaćini u 15. minuti kada je brzi kontranapad  Skorin okončao oštrim udarcem zamalo promašivši vrata. U 18. minuti pred vratima Lukavca oboren je Brajko, mirisalo je na kazneni udarac, sudac se nije oglasio. Kurilovec je došao u vodstvo u 31. minuti nakon udarca Hodaka sa dvadesetak metara, Luter je loptu ispustio i Džaja je neometan pogodio prazna vrata.

Drugo poluvrijeme momčad domaćina otvorila je agresivno i Skorin propušta u 48. minuti poentirati na ubačaj Britveca, a u 52. minuti vrlo sumnjiva situacija – nije označeno zaleđe, pobjegao je Peršin i srušen, zrelo za 11m, sudac se opet nije oglasio. Ipak, kazneni udarac za domaće u 65.minuti za rušenje Peršina, siguran realizator je bio Skorin. Lukavec je došao u vodstvo iz drugog kaznenog udarca kojeg je isprovocirao (vrlo naivan potez mladog vratara Sučića) i realizirao Skorin. Završnica je pripala Kurilovcu i pritisak je doveo do izjednačenja u 90. minuti, kada je Čunčić centaršut Brajka pospremio u rašlje.

Finale Kupa Grada Velike Gorice

NK Lukavec – NK Kurilovec 2:2 (0:1), 5:6 – 11m

Lukavec. Igralište SRC Lukavec. Gledatelja 200. Srijeda, 13.06.2018., 18:30 sati. Sudac: Tino Krečak. Pomoćnici: Ivan Marinčević i Josip Vitez (svi Velika Gorica). Delegat: Stjepan Žugaj (Velika Gorica). Strijelci: 0:1 – Džaja (31), 1:1 – Skorin (65-11m), 2:1 – Skorin (76-11m), 2:2 – Čunčić (90). Jedanaesterci: Skorin – 3:2, Hodak – 3:3, V. Borković – pored vrata, Kovačić – preko vrata, Britvec – pored vrata, Šarić – 3:4, M. Grdenić – 4:4, I. Čolić – preko vrata, Peršin – 5:4, Brajko – 5:5, Mihanović – Kranjčec brani, Celičak – 5:6.

LUKAVEC: Luter, V. Borković, Britvec, Mihanović, Peršin, L. Borković (od 61. M. Grdenić), Skorin, Maslać, Hajduk, I. Hladni (od 68. Janus), Tuka. Trener: Slaven Batovanja.

KURILOVEC: Sučić (od 90. Kranjčec), Džaja, Čunčić, Celičak, Kovačić, Brajko, Hodak, I. Čolić, M. Čolić (od 77. Pejak), Šarić, Šoštarec. Trener: Damir Biškup.