FOTO Hrvatska deklasirala Argentinu i izazvala nacionalnu euforiju

Nogometna reprezentacija Hrvatske sinoć je deklasirala aktualnog svjetskog viceprvaka Argentinu s tri pogotka u drugom poluvremenu (Rebić, Modrić, Rakitić) i zabilježila vjerojatno najveću pobjedu u posljednja dva desetljeća. Ova pobjeda nevjerojatno podsjeća na pobjedu Hrvatske protiv Njemačke (3:0) u četvrtfinalu prije 20 godina u Lionu na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj 1998. godine, kada je naša reprezentacija u konačnici osvojila 3. mjesto. Da li se povijest ponavlja ili je ovo nagovještaj da bi ova hrvatska reprezentacija mogla tu povijest pozlatiti?

Kafići i terase u Velikoj Gorici bile su pune navijača i žestoko se navijalo. Čini se da je najžešće bilo u ”Ledani” koja je sinić komotno mogla biti preimenovana u ”Vrelinu”! Predvodnici navijanja i nakon završetka utakmice ”ludovanja” na ulicama i parkovima bili su uglavnom mladi aktivni sportaši i njihovi prijatelji. Scene koje poznamo iz filmova smjenjivale su se uživo na glavnoj goričkoj prometnici: zaustavljanje vozila, vožnja na haubi jurećeg automobila, stopiran je međugradski bus, čak se i policija ”predala” te dozvolila da bude na poneku minutu zaustavljena. Naravno, svi su razumjeli euforično raspoloženje, sve je izgledalo simpatično i sve je prošlo bez bilo kakvog incidenta. Pogledajte u galeriji kako je to izgledalo.