FOTO HNK Gorica izgubila od sveučilišne momčadi iz Južne Koreje

Nominalno drugi sastav HNK Gorica uvjerljivo je poražen od sveučilišne momčadi Hanyang University FC iz Južne Koreje. Bio je to jučer drugi susret Gorice (prva postava je u podne u Varaždinu odigrala 0:0 protiv mađarskog prvoligaša Puskas Akademie FC) i trebao je pokazati na koje igrače može ozbiljno računati trener Sergej Jakirović u prvenstvu koje počinje točno za dva tjedna.

Gorički prvoligaš ušao je u susret s pristupom ‘lako ćemo’, suparnik je brzom igrom i tečnim akcijama to znalački iskoristio i već je u 11. minuti imao prednost od dva pogotka. Nakon što je Lovrić u 26. minuti smanjio na 1:2, studenti su u slijedećoj minuti zabili za 1:3. Do polovice drugog poluvremena Gorica je imala više od igre, stvorila je i nekoliko prigoda, ali ih nije realizirala. Gosti s Dalekog istoka su u završnici lako, skoro bez otpora, prolazili kroz redove domaćih te su s dva pogotka 18-godišnjeg Lee Kun Heea zasluženo zabilježili visoku pobjedu.

Vidno razočaran igrom i rezultatom svoje momčadi trener Jakirović je najavio ‘sankcije’ igračima zbog olakog pristupa utakmici i pomanjkanja želje da se spriječi vrlo neugodan poraz.

Pripremna utakmica

HNK Gorica – Hanyang University FC 1:5 (1:3)

Velika Gorica. Gradski stadion, pomoćni teren. Gledatelja 70. Petak, 13.07.2018., 17 sati. Sudac: Tino Krečak. Pomoćnici: Ivan Mihalj i Josip Vitez (svi Velika Gorica). Strijelci: 0:1 – Jang Min (8), 0:2 – Ishibashi (11), 1:2 – Lovrić (26), 1:3 – Cha Oh (27), 1:4 – Lee Kun (81), 1:5 – Lee Kun (86).

GORICA: Marko Veriga (od 60. Jan Paolo Debijađi), Petar Lucijan Čurek, Krešimir Krizmanić, Igor Čagalj (cap.), Dinko Matošević, Luka Mandura, Tomislav Gudelj, Marko Dabro, Damir Žutić (od 46. Martin Šroler), Adrian Zenko, Kristijan Lovrić (od 60. Tomislav Marelja). Trener: Sergej Jakirović. Pomoćni trener: Saša Sabljak.

HANYANG UNIVERSITY: Shim Min, Kim Hyun Jung, Kim Beom Jin, Yoon Gi Baek (cap.), Ishibashi Takuma, Lee Sang Hyen, Cha Oh Yeon, Moon Keon Woo, Cho Hun Jae, Jang MinGyu, Kim Chan Woo (još su igrali: Yang Jin Mo, Lee Kun Hee, Kim Sung Bin, Kim Jun Young, Kim Bo Seop). Head Coach: Jung Jae Kwon. Coach: Choi Jung Ho.