FOTO HNK Gorica efikasna protiv slovenskog drugoligaša

Gorički prvoligaš je u pretposljednjoj pripremnoj utakmici za prvenstvenu sezonu 201./2019., koja počinje idućeg vikenda, visoko porazio slovenskog drugoligaša Brda (Dobrovo), u utakmici u kojoj je trener Jakirović opet koristio 22 igrača (nisu svi imali jednaku minutažu). Neobično je da u završnoj fazi igraju svi igrači koji su na dispoziciji, ali trener je bio primoran tako raditi jer su novi igrači pristizali tijekom cijelog pripremnog razdoblja. Zbog toga su startne postave imale stalno drugi izgled, jer klasično uigravanje linija nije bilo izvedivo prema planiranom programu.

Gorica je protiv drugoligaša bila bolja u svim elementima igre, šanse u prvom poluvremenu su stvarane i ostale nerealizirane, vodstvo je postigao Maslowski efektnim pogotkom iz slobodnog udarca sa 25m. U drugom poluvremenu gosti nisu mogli parirati bolje pripremljenim Goričanima i doživjeli su visoki poraz. U redovima Gorice mnogo dobrih, Maslowski vrlo dobar.

Opći je dojam da je prvoligaš fizički spreman, čak se dobro kreću i novi igrači, iako nisu prošli kompletne pripreme. Raduje činjenica da je u jučerašnjem ogledu mrežu pogodilo 6 igrača, a prigode se iniciraju uglavnom napadima preko bočnih pozicija. Gorica zaključuje ciklus pripremnih utakmica u utorak (24. srpnja) na Gradskom stadionu kontra trećeligaša HAŠK-a.

Pripremna utakmica

HNK Gorica – NK Brda 6:0 (1:0)

Velika Gorica. Gradski stadion. Gledatelja 150. Subota, 21.07.2018., 18:30 sati. Sudac: I. Antunović. Pomoćnici: L. Kelihar i D. Halilić (svi Velika Gorica). Strijelci: 1:0 – Maslowski (29), 2:0 – Zwolinski (53-11m), 3:0 – Atiemwen (58), 4:0 – Miya (75), 5:0 – Lovrić (83), 6:0 – Žutić (89).

GORICA: Kahlina, Čagalj, Maslowski, Zwolinski, Dvorneković, Maloča, Jovičić, Atiemwen, Mchedlishvili, Marina, Špičić (još su igrali: Debijađi, Ljubisavljević, K. Krizmanić, Matošević, Arshakyan, Čabraja, Žutić, Zenko, Miya, Dabro, Lovrić). Trener: Sergej Jakirović.

BRDA: Radikon, Kostić, Kompara, Žgajner, Štrukelj, Rijavec, Varga, Matic, L. Kodermac, Žižek, Florjanc (još su igrali: Mavrić, Debenjak, Pavič, Jazbar, J. Kodermac, Bužinel, Klepac). Trener: Dominik Beršnjak.