FOTO HNK Gorica pobijedila u posljednjoj provjeri prije prvoligaškog starta

Posljednju provjeru pred start u prvoligašku sezonu 2018./2019. Gorica je danas iznenađuje odigrala u kombiniranom sastavu, a ne u možebitnoj startnoj postavi za 1. kolo protiv Rijeke (subota, 28. srpnja, 21 sat). Trećeligaš kojeg trenira Damir Grlić, donedavni pomoćnik trenera Gorice Sergeja Jakirovića, dobro je parirao domaćinu u prvom poluvremenu. Gorica je preko bočnih pozicija izborila nekoliko prigoda, ali je u realizaciji posve zakazala.

Do polovice drugog poluvremena HAŠK je bio ravnopravan suparnik s nekoliko izrađenih šansi i obrana domaćih bila je na velikoj kušnji. Vodstvo za Goricu u završnici postigao je Marko Dabro iskoristivši perfektnu dubinsku loptu Martina Šrolera, a isti igrač je povećao na 2:0.

Pripremna utakmica

HNK Gorica – NK HAŠK 2:0 (0:0)

Velika Gorica. Gradski stadion, pomoćni teren. Utorak, 24.07.2018., 17 sati. Sudac: Ivan Marinčević (Mičevec). Pomoćnici: Matej Mrkoci (Mraclin) i Filip Krznarić (Velika Gorica). Strijelci: 1:0 – Dabro (77), 2:0 – Dabro (80).

GORICA: Debijađi, K. Krizmanić, Matošević, Arshakyan, Čabraja, Ljubisavljević, Žutić, Zenko, Miya, Dabro, Lovrić (još su igrali: Šroler, Marelja, Mandura, Čurek). Trener: Sergej Jakirović.

HAŠK: Šonjić, Barišić, Kos, Miloš, Pierobon, Zelenika, Krajačić, Mlakić, Dianežević, Marković, Vlajsović (još su igrali: Lončarić, Hrgović, Valaško, Maršić, Penava, Kondres, Mohinski, Vinković, Kukrika, Bandić, Katavić, Blaževski). Trener: Damir Grlić.