FOTO HNK Gorica visoko pobijedila, Maslowski ozlijeđen

HNK Gorica je u prijateljskom susretu protiv trećeligaša Kurilovca prezentirala skoro kompletan igrački kadar (pošteđeni nastupa su bili Kahlina, Čagalj, Jovičić, Marina) i prikazala brzu i efikasnu igru u prvom poluvremenu. Brzo vodstvo postigao je Miya na ubačaj Lovrića, na 2:0 povisio je Dabro na ubačaj Čabraje. Treći pogodak je bio najefektniji, nakon perfektne dubinske lopte Miye za Dabru, slijedio je centaršut s desne strane za Lovrića koji pogađa suprotnu malu mrežicu. Obrana Kurilovca bila je na velikim iskušenjima i u 30. minuti nakon kornera i gužve najbolje se snašao Zenko i plasirao loptu iz blizine u nebranjeni dio mreže za 4:0.

U drugom poluvremenu Kurilovec je u obrani s Čunčićem i Rajićem izgledao puno bolje, tako da prvoligaš nije realizirao svoje izgledne prilike. Ipak, u 85. minuti Zwolinski je iskoristio nesporazum u suparničkoj obrani i pogodio je za konačnih 5:0. Zadovoljstvo trenera Jakirovića prikazanom igrom pomutila je, čini se, ozbiljna ozljeda (koljeno) Maslowskog.

Prijateljska utakmica

HNK Gorica – NK Kurilovec 5:0 (4:0)

Velika Gorica. Gradski stadion, glavni teren. Utorak, 31.07.2018., 18:45 sati. Gledatelja 150. Sudac: Ivan Marinčević (Mičevec). Pomoćnici: Josip Vitez i Luka Kelihar (oba Velika Gorica). Strijelci: 1:0 – Miya (8), 2:0 – Dabro (19), 3:0 – Lovrić (22), 4:0 – Zenko (30), 5:0 – Zwolinski (85).

GORICA: Veriga, Matošević, Ljubisavljević, K. Krizmanić, Čabraja, Zenko, Miya, Žutić, Dabro, Lovrić, Arshakyan (još su igrali: Debijađi, Šroler, Mchedlishvili, Špičić, Maloča, Maslowski, Dvorneković, Atiemwen, Zwolinski, Mandura, Bakula). Trener: Sergej Jakirović.

KURILOVEC: Kovačić, Perić, I. Krizmanić, Raić, Šarić, Mlinarić, Muhar, Matoš, Humeljak, Velić, Brajko (još su igrali: Kranjec, Matić, Čolić, Čunčić, Rajić, Sincer, Krpečanec, Kelava, Povoljnjak, Sedlaček, Roginić). Trener: Perica Vidak.