FOTO Dinamo (OO) lagano do pobjede protiv juniora HNK Gorice

Umjesto nespretno najavljene pripremne utakmice između trećeligaša Kurilovca i četveroligaša Dinama iz Odranskog Obreža odigran je susret između Dinamovaca i juniora HNK Gorica. Juniori koji su tek počeli s pripremama i nisu svi na okupu dobro su se držali do polovice prvog poluvremena, a onda su snažniji i iskusniji dinamovci ipak do odmora postigli četiri pogotka.

Prvi pogodak je postignut nakon duge lopte za Grdenića čiji je ubačaj Petković mirno pospremio u donji kut (čini se da je bilo zaleđe, pomoćnih sudaca nije bilo). Na 2:0 povisio je Grgić iz slobodnog udarca, za 3:0 zabio je Petković iz drugog pokušaja, a četvrti zgoditak je plod solo akcije Grdenića, koji je pogodio vratnicu i odbijanac poslao u nezaštićenu mrežu.

Brojnim izmjenama u drugom poluvremenu juniori su trkački parirali dinamovcima, a nekoliko zrelih prigoda neutralizirali su vratari Išek i Bedeković. Konačni rezultat postigao je u 66. minuti Grdenić svojim drugim pogotkom.

Pripremna utakmica

NK Dinamo (OO) – HNK Gorica (juniori) 5:0 (4:0)

Velika Gorica. Gradski stadion, pomoćni teren. Gledatelja 70. Srijeda, 01.08.2018., 18:30 sati. Sudac: Dino Halilić (Velika Gorica). Strijelci: 1:0 – Petković (25), 2:0 – Grgić (35), 3:0 – Petković (39), 4:0 – Grdenić (41), 5:0 – Grdenić (66).

NK DINAMO (OO): Turčić, Batinić, Briševec, Šoštarec, Ladović, Stojić, Celiček, Grgić, Grdenić, Simeša, Petković (još su igrali: Gašparović, Ganić, Cerovski, Deak, Savičić, Cvetko). Trener: Stjepan Bašić.

HNK GORICA (juniori): Crnolatec, Krpan, Matijević, Ćosić, Žordić, Đurašin, Maloku, Jandriš, Klafurić, Cerovski, Luketić (još su igrali: Išek, Bedeković, Babić, Đuđić, Bobesić, Ivček, Kovačić, Zavalić, Brzović, Levar, Kaurin, Pavlika, D. Posavec, P. Posavec, Kujundžić). Trener: Marko Radanić.