FOTO Gorica izgubila skoro dobivenu utakmicu

HNK Gorica nije uspjela ni u drugom domaćem susretu zabilježiti pobjedu iako je dva puta bila u vodstvu. Domaći su došli u vodstvo u 5. minuti nakon brze akcije po desnoj strani kada je Atiemwen iskosa oštrim udarcem okrznuo bližu vratnicu od koje se lopta odbila i završila u maloj mrežici na suprotnoj strani. Drugu veliku priliku nije iskoristio Zwolinski, jer je Kelava obranio njegov šut u situaciji ‘1 na 1’. Gosti su izjednačili iz olako dosuđenog kaznenog udarca, Andrić je Kahlinu poslao u jednu stranu, a loptu u drugu.

Gorica je odmah nakon odmora ponovo došla u vodstvo minijaturom raspoloženog Miye koji je lako prevario stopera i pored Kelave pogodio mrežu. Isti igrač je desetak minuta kasnije s ruba šesnaesterca gađao suprotni kut i zamalo promašio. Trener Toplak je s tri izmjene okrenuo situaciju na terenu i u završnici su gosti iz Zaprešića s dva pogotka šokirali Goričane i osvojili tri velika boda. Muhar je izjednačio u 83. minuti, s napomenom da je Kahlina prije toga dva puta sjajno intervenirao i spasio svoja vrata. Momčad domaćih je nakon izjednačenja posve klonula i u 3. minuti sudačke nadoknade Mamut je zabio za pobjedu i ogromno veselje gostujuće momčadi.

Prva hrvatska nogometna liga – 3. kolo

HNK Gorica – NK Inter Zaprešić 2:3 (1:1)

Velika Gorica. Gradski stadion. Gledatelja 1721. Subota, 11.08.2018., 17:30 sati. Sudac: Fran Jović. Pomoćnici: Ivica Modrić i Krunoslav Ambrinac (svi Zagreb). 4. sudac: Marko Cestarić (Sisak). Delegat: Darko Matošić (Peteranec). Kontrolor suđenja: Domagoj Ljubičić (Osijek). Strijelci: 1:0 – Atiemwen (5), 1:1 – Andrić (41-11m), 2:1 – Miya (47), 2:2 – Muhar (78), 2:3 – Mamut (90+3).

HNK GORICA: Kahlina, Jovičić, Čagalj (cap.), Zwolinski (od 81. Zenko), Maloča, Atiemwen, Miya (od 73. Dabro), Mchedlishvili, Marina, Špičić, Lovrić (od 64. Čabraja). Trener: Sergej Jakirović.

INTER ZAPREŠIĆ: Kelava, Postonjski, Burzanović (od 80. Mamut), Andrić (cap.), Ćulum (od 61. Vukčević), Prenga, Šimunec, Bosec, Rak, Vuk (od 64. Muhar), Valentić. Trener: Samir Toplak.