FOTO HNK Gorica i Al Ain FC (UAE) odigrali neodlučeno

Zanimljiva utakmica odigrana je danas na Gradskom stadionu u kojem su HNK Gorica i Al Ain FC, prvak Lige Ujedinjenih Arapskih Emirata u sezoni 2017./2018., odigrali neodlučeno 2:2. Trener goričkog prvoligaša Sergej Jakirović na igralište je izveo nominalno drugi sastav (samo je Mario Marina bio iz standardne jedanaestorice) s namjerom da vidi koliko mogu rezervisti pružiti  u jednoj ozbiljnoj utakmici. Trener arapskog kluba Zoran Mamić izrotirao je dvije kompletne postave i njegova momčad djelovala je povezanije zahvaljujući vrlo dobroj igri centralnog veznog igrača Mohameda Abdulrahmana.

Za goste je vodstvo postigao Ibrahim Diaky u 20. minuti, a samo dvije minute kasnije izjednačio je Marko Dabro tako što je oštar ubačaj s lijeve strane sproveo u suprotni kut. U drugom poluvremenu Gorica je napadala okomitije i nakon ubačaja iz prekida i gužve te potezanja Martina Šrolera, dosuđen je u 76. kazneni udarac uz žestoke prosvjede gostiju. David Arshakyan je bio siguran s bijele točke za 2:1 vodstvo domaćih. Izjednačenje na 2:2 u 85. djelo je Hamze, koji je ubačaj s lijeve strane u padu poluvolejem smjestio u malu mrežicu pored ispruženih ruku vratara Branescua.

Prijateljska utakmica

HNK Gorica – Al Ain FC (UAE) 2:2 (1:1)

Velika Gorica. Gradski stadion. Gledatelja 150. Utorak, 14.08.2018., 17 sati. Sudac: Ivan Antunović. Pomoćnici: Željko Dolibasšić i Dejan Budić (svi Velika Gorica). Strijelci: 0:1 – Diaky (20), 1:1 – Dabro (22), 2:1 – Arshakyan (76-11m), 2:2 – Hamza (85).

HNK GORICA: Veriga, Musa, K. Krizmanić, Dabro, Suk, Matošević, Dvorneković, Žutić, Zenko, Arshakyan, Marina (još su igrali: Branescu, Čabraja, Šroler). Trener: Sergej Jakirović.

AL AIN FC: Hamad, Shiotani, Juma, Yahia, K. Abdulrahman, Naser, M. Abdulrahman, Caio, Diaky, Shahat, Berg (cap.) (još su igrali: Faisal, Hamza, Haidani, Walaed, Rashed, Salem, Falah, Fathi, Jamal). Trener: Zoran Mamić.