FOTO Ban Jelačić na startu prvenstva izgubio u Vukovini

Ban Jelačić je u odgođenoj utakmici 1. kola 1. ŽNL-e poražen od Dubrave i tako započeo novo prvenstvo neočekivanim gubitkom bodova na domaćem terenu. Veliku prigodu za vodstvo domaći su propustili u 27. minuti kada je na odličan ubačaj Nikića u skoku udarcem glavom Prizmić poslao loptu pored praznih vrata. Ubrzo je niski ubačaj kapetana Matejčića s lijeve strane na iznenađenje svih završio u suprotnoj maloj mrežici za 1:0. U 35. minuti Kompes je dva puta odlično intervenirao i sačuvao svoju mrežu, ali je dvije minute kasnije bio nemoćan kada je udarac iz kuta L. Crnoje nečuvani Fulir zakucao za izjednačenje.

Nakon odmora Relota je u 48. minuti s 25m tukao pod gredu za obranu Hendaka i udarac iz kuta. Na drugoj strani Kompes je u 53.minuti imao dvije dobre obrane, ali ga je minutu kasnije udarac L. Crnoje s dvadesetak metara iznenadio i lopta je uz samu vratnicu zatresla mrežu za vodstvo momčadi iz Dubrave Vrbovečke. Domaćin do kraja nije uspio konkretizirati pojačane napade, a gosti su prijetili preko brzih kontraudara.

Prva županijska nogometna liga 2018./2019. – 01. kolo

NK Ban Jelačić – NK Dubrava 1:2 (1:1)

Vukovina. Igralište Bana Jelačića. Gledatelja 70. Srijeda, 29.08.2018., 18 sati. Sudac: Zlatko Ilčić. Pomoćnici: Mihael Milin i Jurica Šarić (svi Dugo Selo). Strijelci: 1:0 – Matejčić (30), 1:1 – Fulir (37), 1:2 – L. Crnoja (54).

BAN JELAČIĆ: Kompes, Matić (od 25. Zlodi), Relota, Miletić, Matejčić (cap.), Nikić, Prizmić, Lalić, Srbelj (od 46. Limić), Herek, Debijađi (od 46. Vrban). Trener: Marin Rakuljić.

DUBRAVA: Hendak, L. Crnoja (od 65. Suša), Grbavac, Leboš (cap.), Bradić, Fulir, Matić (od 90. Grgić), Krivan, Štefanec, Benedik (od 70. Brkljačić, Vrtar. Trener: Dražen Fulir.