FOTO HNK Gorica u Osijeku zapjevala bećarac!

Gorički prvoligaš nastavlja pisati najljepše stranice svoje povijesti, u 8. kolu 1.HNL u gostima pobijeđen je Osijek, do jučer drugoplasirana momčad lige! Gorica je usred Grada Osijeka ‘zapjevala bećarac’, a ‘solist’ je bio Lukasz Zwolinski, strijelac prekrasnog pogotka za sjajnu pobjedu, četvrtu u posljednjih pet utakmica. S ovim pogotkom napadač iz Poljske je i dalje prvi strijelac lige sa 6 pogodaka.

Gorica je u uvodnoj fazi susreta pokazala da se došla nadigravati i pobijediti. Kristijan Lovrić je u 6. minuti iz slobodnog udarca s dvadesetak metara uzdrmao gredu, a tri minute kasnije njegov projektil s vrha kaznenog prostora vratar domaćih jedva je izbacio u korner. Nakon odmora igrači trenera Sergeja Jakirovića kaznili su u 57. minuti ‘frontalni’ napad domaćih na vrata Kristijana Kahline, tako što su Goričani oduzeli loptu i brzom tranzicijom kroz razrijeđenu obranu domaćina došli na domak vrata domaćina. Zwolinski je s desne strane s petnaestak metara lijevom nogom dijagonalom pogodio suprotne rašlje, europogodak velemajstora!

Vratar Kahlina do kraja utakmice obranio je sve, a udarac Kamenara pogodio je vratnicu. Odlično je u sastavu Gorice odigrao svoju prvu utakmicu nigerijski reprezentativac Godfrey Oboabona. Za tjedan dana (nedjelja, 30. rujna, 16 sati) Gorica igra doma protiv drugoplasirane Lokomotive.

HT Prva liga – 8. kolo

NK Osijek – HNK Gorica 0:1 (0:0)

Osijek. Stadion Gradski vrt. Gledatelja 2450. Subota, 22.09.2018., 16:30 sati. Sudac: Ivan Vučković. Pomoćnici: Igor Krmar i Borut Križarić. Strijelac: 0:1 – Zwolinski (57).

OSIJEK: Malenica, Škorić, Grgić, Pušić (od 85. Pervan), Bočkaj, Mudražija (od 13. Kamenar), Marić, Hajradinović, Tomelin, Henty, Janža (od 70. Lopa). Trener: Zoran Zekić.

GORICA: Kahlina, Jovičić, Muhammed, Oboabona, Mchedlishvili, Marina, Atiemwen (od 90. Šroler), Lovrić (od 72. Dvorneković), Miya (od 88. Žutić), Suk, Zwolinski. Trener: Sergej Jakirović.

Redoslijed: 1. Dinamo 17 (7 5 2 0 11:4), 2. Lokomotiva 16 (8 5 1 2 16:7), 3. Osijek 14 (8 4 2 2 15:9), 4. Rijeka 13 (8 3 4 1 14:9), 5. Gorica 13 (8 4 1 3 12:9), 6. Slaven Belupo 8 (8 1 5 2 12:15), 7. Hajduk 7 (7 1 4 2 9:12), 8. Inter-Zaprešić 7 (7 2 1 4 10:16), 9. Istra 1961 5 (7 1 2 4 7:15), 10. Rudeš 2 (8 0 2 6 6:16).