FOTO Ban Jelačić produžio seriju pobjeda

Boljom igrom u drugom poluvremenu Ban Jelačić je zabilježio četvrtu pobjedu u nizu bez primljenog pogotka. U obostrano otvorenoj igri domaći su poveli zaslugom Jurišića koji je u 33. minuti iskoristio nesporazum u suparničkoj obrani, dokopao se lopte između trojice protivnika i iz okreta zatresao nebranjenu mrežu. Nakon odmora gosti su vrlo ozbiljno zaprijetili u 48. minuti kada je siloviti udarac J. Rajića zamalo otišao iznad grede. Konačna odluka o pobjedniku pala je u 73. minuti kada je Smok na lijevoj strani na rubu kaznenog prostora isfintirao čuvara i plasiranom loptom pogodio suprotnu malu mrežicu za 2:0. Gosti su u 18. i 68. minuti žestoko prosvjedovali, jer su bili uvjereni da su oštećeni nedosuđivanjem (eventualnih) kaznenih udaraca. Naravno, sudačka trojka je ležerno prešla preko kratkotrajno podignutih tenzija.

Prva županijska nogometna liga – skupina Istok, 7. kolo

NK Ban Jelačić – NK Oborovo 74 2:0 (1:0)

Vukovina. Igralište Bana Jelačića. Gledatelja 50. Subota, 22.09.2018., 16:30 sati. Sudac: Nikola Meić. Pomoćnici: Danijel Rožić i Željko Dolibašić (svi Velika Gorica). Delegat: Dario Petrac (Velika Gorica). Strijelci: 1:0 – Jurišić (33), 2:0 – Smok (73).

BAN JELAČIĆ: Kruno Šipušić, Vrban (od 62. Matejčić), Herek, Matić, Smok, Jurišić, Nikić, Hrkovac, Godinić, Srbelj (od 66. Krešo Šipušić), Prizmić (od 80. Karlović). Trener: Marin Rakuljić.

OBOROVO 74: Marčinković, Breščaković, Pušić, Šimunec, S. Budinski, T. Budinski, Radman, Stipić, Bencek, J. Rajić, Majić. Trener: Marijan Čokor.