FOTO Kurilovec se porazom od prvoligaša oprostio od Kupa Hrvatske

Kurilovečki trećeligaš oprostio se od Kupa Hrvatske porazom od prvoligaša iz Koprivnice u utakmici u kojoj je Slaven Belupo tek u drugom poluvremenu slomio otpor momčadi trenera Vidaka. Prvo poluvrijeme karakteriziraju dvije propuštene velike šanse Brajka i promašeni kazneni udarac gostujuće momčadi. Brajko je već u 10. minuti imao prigodu zatresti mrežu Filipovića, ali njegov lob je zamalo promašio prazna vrata. U 23. minuti dosuđen je, čini se, prestrogo kazneni udarac za goste nakon starta Čunčića. Vratar Jelavić je pročitao namjeru izvođača Gordane i u padu paradom uhvatio loptu te tako spriječio vodstvo prvoligaša. U posljednjoj minuti prvog dijela Brajko ima zicer na 7-8 metara, ali njegov udarac nogom odbija vratar i na odmor se odlazi netaknutih mreža.

Odmah u nastavku gosti prolaze po lijevoj strani i Delićev ubačaj Nowak s peterca zabija za 0:1. Jelavić u 56. ponovo se ističe sjajnom obranom, ali dvije minute kasnije ništa nije mogao učiniti kada je Delić ubacio za Bongonguia, koji volejem pogađa uz samu vratnicu za 0:2. Slaven Belupo je do kraja rutinski odigrao i bez stresa priveo utakmicu u svoju korist.

Kup Hrvatske – 1. kolo (1/16 finala)

NK Kurilovec – NK Slaven Belupo 0:2 (0:0)

Velika Gorica. Igralište SRC Udarnik. Gledatelja 250. Utorak, 25.09.2018., 15:30 sati. Sudac: Ivan Vučković. Pomoćnici: Dejan Vuković i Mile Varivoda (svi iz Zagreba). Delegat: Ivor Grba (Strmec Samoborski). Strijelci: 0:1 – Nowak (47), 0:2 – Bongongui (58).

KURILOVEC: Jelavić, Čurek, Čunčić (cap.), I. Rajić, Kelava (od 68. Povoljnjak), Brajko (od 79. Roginić), Humeljak, Marelja (od 62. Mandura), Krpečanec, Muhar, Matoš. Trener: Perica Vidak.

SLAVEN BELUPO: Filipović, Međimorec, Nowak, Vidović, Gordana, Bongongui (od 77. Dolček), Delić (cap.), Bačelić Grgić (od 46. Jelić), Lima (od 57. Aparicio), Šarlija, Bogojević. Trener: Tomislav Ivković.