FOTO VIDEO Lokomotiva bez zastoja projurila kroz Goricu

HNK Gorica je u posljednjem kolu prvog kruga prvenstva glatko poražena od drugoplasirane Lokomotive i trenutno najefikasnije momčadi u prvoligaškom društvu. Gorički prvoligaš krenuo je ambiciozno, iako je početni sastav bio ‘naštelan’ na eventualno neodlučen ishod. Pred kraj prvog dijela ‘lokosi’ su podigli ritam i to je rezultiralo njihovim vodstvom. Lecjaks je na lijevoj strani u 42. minuti gurnuo u for Radonjića, koji je nezadrživo jurnuo prema vratima domaćih i zavrnuo na peterac za sigurnu realizaciju Kastratija.

Na početku drugog poluvremena u 48. minuti Uzuni je ubacio za volej Kastratija i lopta je fijuknula iznad grede. Dvije minute kasnije Suk je iz povoljne situacije na ubačaj Lovrića promašio cijela vrata, a u 60. minuti su domaći reklamirali igranje rukom pred vratima gostiju, sudac je pokazao na udarac iz kuta. Uzuni je u 69. minuti imao odličan pokušaj s ruba kaznenog prostora, lopta je zamalo otišla pored vrata, ali minutu kasnije isti igrač je na asistenciju Ivanušca pogodio donji kut za 0:2. Raspoloženi i razigrani Uzuni je u 81. minuti asistirao Haliloviću koji je odmjerenim udarcem s 18m pogodio uz samu vratnicu za 0:3 i uvjerljivu pobjedu odlične Lokomotive.

HT Prva liga – 9. kolo

HNK Gorica – NK Lokomotiva 0:3 (0:1)

Velika Gorica. Gledatelja 2000. Nedjelja, 30.09.2018., 16 sati. Sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac). Pomoćnici: Marjan Tomas (Vladislavci) i Dejan Berger (Osijek). Strijelci: 0:1 – Kastrati (42), 0:2 – Uzuni (70), 0:3 – Halilović (81).

GORICA: Kahlina, Muhammed, Oboabona, Čagalj (cap.), Mchedlishvili (od 46. Špičić), Suk, Marina (od 46. Miya), Maloča, Lovrić (od 73. Šroler), Atiemwen, Zwolinski. Trener: Saša Sabljak.

LOKOMOTIVA: Grbić, Hujber (od 62. Halilović), Datković, Lecjaks, Radonjić, Ivanušec, Uzuni (od 90. Babić), Kastrati, Karačić, Burić (od 87. Jakić), Majstorović. Trener: Goran Tomić.

Rezultati 09. kola: Gorica – Lokomotiva 0:3, Hajduk – Dinamo 0:0, Inter Zaprešić – Osijek 0:3, Rijeka – Slaven Belupo 0:0, Rudeš – Istra 1961.

Redoslijed: 1. Dinamo 21 (9 6 3 0 16:7), 2. Lokomotiva 19 (9 6 1 2 19:7), 3. Osijek 17 (9 5 2 2 18:9), 4. Rijeka 14 (9 3 5 1 14:9), 5. Gorica 13 (9 4 1 4 12:12), 6. Hajduk 11 (9 2 5 2 13:14), 7. Slaven Belupo 9 (9 1 6 2 12:15), 8. Inter-Zaprešić 7 (9 2 1 6 13:24), 9. Istra 1961 5 (8 1 2 5 9:19), 10. Rudeš 2 (8 0 2 6 6:16).