FOTO Prvi poraz Kurilovca na domaćem terenu

Kurilovec je doživio protiv momčadi Zagorca prvi poraz na domaćem terenu u aktualnom prvenstvu, u susretu koji je odigran u obostrano otvorenoj igri. Gosti iz Krapine imali su laganu prevlast na sredini terena, dok je Kurilovac svoje napadačke akcije izvodio preko izrazitih individualaca Brajka, Humeljaka i Sedlačeka. Najkritičnije pred vratima Zagorca bilo je u 23. minuti kada je oštar ubačaj s lijeve strane Cerovski u skoku izbio preko grede.

U drugom poluvremenu Zagorec je vrlo ozbiljno zaprijetio kada je projektil Hanžića u 50. minuti zamalo promašio vrata domaćih. Na drugoj strani u 61. minuti odličan prodor i ubačaj Brajka nisu realizirani, kao ni pokušaj Humeljaka u 65. minuti. Brajko je pokušao i u 80. minuti kada je pucao s ruba kaznenog prostora, lopta je fijuknula iznad grede. Susret je odlučen u 86. minuti nakon pogreške domaće obrane kada je Smrekar neometan s desetak metara pogodio nebranjenu mrežu.

Treća HNL Zapad – 10. kolo

NK Kurilovec – NK Zagorec 0:1 (0:0)

Velika Gorica. Igralište SRC Udarnik. Gledatelja 150. Subota, 13.10.2018., 15 sati. Sudac: Matija Jokić (Zagreb). Pomoćnici: Matija Kukurić i Krunoslav Blažeković (oba Sisak). Delegat: Mladen Crnojević (Novska). Strijelac: 0:1 – Smrekar (86).

KURILOVEC: Jelavić, Čurek, I. Rajić, Gregov, Čolić, Mandura, Povoljnjak (od 70. Krpečanec), Kelava (cap.), Sedlaček, Humeljak (od 75. Spudić), Brajko. Trener: Perica Vidak.

ZAGOREC: Vinceljak, Puklin, Cerovec, Postonjski, Kunštek, Smrekar (cap.), Hoić (od 60. Turniški), Kanceljak (od 71. Landripet), Poljak, Sedak, Hanžić. Trener: Kristijan Mitrečić.