FOTO Uvjerljiva pobjeda Gorice protiv Bosca

Košarkaši Gorice su zabilježili jučer prvu prvenstvenu pobjedu u susretu protiv momčadi Bosca, vrlo uvjerljivom igrom s furioznim početkom. Gosti su u prvoj četvrtini bili totalno razbijeni (19:4, 25:6) i momčad domaćina je tako postavila okvire u kojima će se susret odvijati. Bosco je u 2. četvrtini iskoristio česte rotacije kod domaćih i na poluvremenu je Gorica imala +20 (52:32). U završnoj četvrtini Prgomet je, nakon nekoliko promašaja sa distance tijekom susreta, uspio naštimati ‘nišanske sprave’, pogodio je tri uzastopne trice i tako se promovirao u prvog strijelca utakmice.

U odnosu na prošlo prvenstvo Gorica u svojim redovima ima nova lica: Kapusta i Zrnić su povratnici te Vučić, Polutak i Anzulović. Izvan kadra zbog ozljeda su Papac i Petrović.

HT Premijer liga košarkaša – 02. kolo

KK Gorica – KK Bosco 98:68 (32:9, 20:23, 20:13, 26:23)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 250. Subota, 13.10.2018., 18 sati. Suci: Domagoj Marunica, Antun Toni Reić i Hrvoje Muhvić.

GORICA: Jukić, Anzulović, Majcunić 11, Prgomet 22, Mašić (cap.) 4, Zrnić 15, Polutak 2, Baković 16, Vučić 8, Kapusta 5, Mikšić 15. Trener: Josip Sesar.

BOSCO: Jularić, Chavlovich, Tušek, Šeparović, Gunjina 11, Palokaj 2, Tomić 11, Primorac (cap.) 6, Šetka 4, Tešija 12, Perković 9, Ogrizović 13. Trener: Matija Brkljačić.

Rezultati 02. kola (13.10.2018.): Gorica – Bosco (Zagreb) 98:68, Alkar (Sinj) – Hermes (Zagreb) 96:82, Zabok – Zadar 91:88, Osijek – Škrljevo 97:79, Split – Cedevita (14.10.), Cibona – Šibenik (15.10.). 01. kolo (07.10.): Šibenik – Gorica 86:79.