Tena Petračić prvakinja Hrvatske u krosu

Na Prvenstvu Hrvatske u krosu, u Škabrnji, Tena Petračić osvojila je zlato i postala državna prvakinja.

Maraton klub Velika Gorica nastupio je s 11 članova. Prvi se na start uputio senior Bruno Škrinjarić koji je 10 krugova, tj. 10 km završio za 36:43 te se plasirao na 8. mjesto ukupno i postavio novi osobni rekord.

Nakon Brune, na utrci od 3 km nastupila naša mlađa juniorka Nina Vuković te završila na 4. mjestu ukupno.

Limač Ivan Toma Aščić trčao je trasu od 800 m te se plasirao na 4. mjesto. Limačice Hana Tašaković, Tena i Tara Petračić te Livia Debelić startale su sljedeće na istoj stazi kao i Limači te apsolutno pomele konkurenciju. Tena Petračić penje se na najviše postolje te ovime postaje prva državna prvakinja iz goričkog Maraton kluba.

Livia je zauzela izvrsno 3. mjesto uz broncu, dok su Hana i Tara zauzele 4. i 5. mjesto.

Mlađe kadetkinje Ema Vuković i Tena Martinec trčale su 1 krug, tj. 1 km. Ema je uzela broncu s vremenom 3:01 dok je Tena zauzela 4. mjesto.

Marko Rovišan, stariji kadet, te Anja Petračić, starija kadetkinja, nastupili su posljednji na stazi od 2 km i ostvarili dobar plasman.

MK Velika Gorica se kući vratio s tri medalje – jednim zlatom i dvije bronce te time ostvario značajan pomak u odnosu na prošlu godinu.