FOTO Prva pobjeda odbojkašica Velike Gorice

Odbojkašice Velike Gorice su zabilježile prvu pobjedu nakon tri startna poraza, bile su bolje u tri seta od ekipe Siska. Samo je u prvom setu bilo neizvjesno, Siščanke su imale stalno vodstvo (7:10, 8:12, 9:15), ali su domaće serijom 8:1 okrenule rezultat u svoju korist (17:16) i u završnici su ušle s 21:18. Sisak se vratio na 22:21 i 23:22, ali je ipak izgubio set. U drugom setu nakon 5:5 sve se brzo rasplelo u korist domaćih igračica (10:5, 15:8, 20:12), slično je bilo i u trećem setu (7:7, 15:9, 20:15), tako je za nešto više od sata igre Velika Gorica osvojila prve bodove. Po završetku utakmice sve selekcije OK Velike Gorice su se fotografirale za kalendar 2019. godine.

Zanimljivo je da ekipu Siska vodi Marija Prša, odbojkašica koja je ostavila neizbrisiv trag u ŽOK Azeni (2006. – 2009.), nastupala je i za hrvatsku reprezentaciju, studirala i igrala 4 godine u Americi (Florida), igračku karijeru okončala je igrajući u Grčkoj i Italiji. Diplomirala je ekonomiju i radi u struci. Ekipu Siska je preuzela prije dva mjeseca.