FOTO Azena izgubila i petu utakmicu u nizu

Azena je u 5. kolu izgubila i drugu utakmicu na domaćem terenu protiv vodeće ekipe Osijeka. U odnosu na prethodnu utakmicu protiv Dinama kada je u sastavu Azene bilo samo sedam zdravih igračica, sada je igrački kadar s 12 igračica izgledao puno optimističnije. Domaće su u prvom setu pružile dostojan otpor ligaškom lideru, a drugi set Osječanke su brže i lakše riješile u svoju korist. Završnicu trećeg seta, nakon sigurnog vodstva ekipe gošći (15:20), Azenašice su s nekoliko vezanih poena učinile dramatičnom. Dva izjednačenja 24:24 i 25:25 ipak im nisu bila dovoljna da osvoje prvi set u aktualnom prvenstvu i utakmicu odvedu u četvrti set.

Prva liga odbojkašica 2018./2019. – 05. kolo

ŽOK Azena VG – OK Osijek 0:3 (21:25, 14:25, 26:28)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 50. Subota, 03.11.2018., 16:15 sati. Suci: Ilija Gvozden (Zagreb) i Igor Kranjc (Karlovac). Delegat: Vinko Dobrić (Zagreb).

AZENA: Gašparina Dodić (L), Tea Bilogrević, Dora Pokrajčić, Magdalena Mioković, Rakel Vondruška, Marina Pavić, Petra Dodić (L), Ivanka Čuljak, Dora Matijević (cap.), Žaklina Baković, Nikolina Božić, Dora Butković. Trener: Luka Bišćan.

OSIJEK: Petra Dugandžić, Nora Đukić, Ivana Lovrić, Lara Nikolić, Andrea Štebin, Dijana Karatović, Doris Krivić, Lea Grahovac, Ira Merkaš, Karla Šimunec, Dora Gadžić, Matea Žulj, Anja Jurić. Trener: Miroslav Đekić.

Rezultati 05. kola (03./04.11.2018.): Azena – Osijek 0:3, Zadar – Nova Gradiška 3:0, Dinamo – Split 2:3, Drenova – Kostrena 1:3.

Redoslijed: 1. Osijek 14 (5 5 0 15:2), 2. Zadar 11 (5 4 1 12:5), 3. Dinamo 11 (5 3 2 13:6), 4. Nova Gradiška 10 (5 3 2 11:8), 5. Split 8 (5 3 2 10:8), 6. Kostrena 6 (5 2 3 7:10), 7. Drenova 0 (5 0 5 1:15), 8. Azena VG 0 (5 0 5 0:15).