Foto Druga uzastopna pobjeda odbojkašica Velike Gorice

Odbojkašice Velike Gorice zabilježile su drugu pobjedu u prvenstvu, bile su bolje u pet setova od ekipe Vrbovca. Prvi set domaće su dobile u ekspresnom stilu, ali u drugom se slika na terenu posve izmijenila. Gošće su se sabrale i bile su u stalnom vodstvu (3:6, 9:13, 10:15), domaće su poravnale na 15:15, Vrbovec u zanimljivu završnicu ulazi s prednošću (18:21). Mini serijom domaće dolaze u vodstvo (22:21), ponovo obrat i ekipa gostiju nije iskoristila set loptu kod 24:25, Goričanke zatim s tri uzastopna poena osvajaju i drugi set.

U trećem setu ekipa trenera Vinka Ivelja je od starta u minusu (5:13, 9:16), ali serijom odličnih servisa izjednačuje (16:16) i ipak gubi set (17:25). Četvrti set je protekao u izjednačenoj igri, gošće pred završnicu imaju tri poena prednosti (17:20), domaća ekipa okreće 20:22 u svoju korist 24:22 i ne koristi dvije meč lopte te gubi ovu dionicu (24:26) za izjednačenje 2:2 u setovima. U petom setu nakon 4:4, domaće odličnom igrom prave odlučujuću razliku (9:4, 13:8) za pobjedu i dva boda. Osim osvojenih bodova odbojkašice Velike Gorice imale su još dva razloga za slavlje: rođendan suigračice Valentine Pavišić i nove dresove.