FOTO Vatrogasac šesticom ugasio Meštricu

Vatrogasac je u derbiju 14. kola deklasirao Meštricu odličnom igrom i efikasnošću, naročito u drugom poluvremenu. U prvom poluvremenu do 30. minute igra se uglavnom odvijala između dva šesnaesterca s većim posjedom lopte domaćina, bez izrazitih prilika za pogodak. Domaći su došli u vodstvo u 33. minuti nakon ubačaja iz kuta kada je Muhić na drugoj vratnici s 2m neometan spustio loptu u donji kut. Na 2:0 podigao je Novak iskoristivši neshvatljivo oklijevanje Mihalinčića i Šimunovića, a prednost domaćina smanjio je J. Trumbetaš kada je u 43. minuti iz drugog pokušaja pogodio mrežu. Isti igrač je neposredno pred odlazak na odmor imao sličnu šansu za izjednačenje, ali je Caput obranio njegov udarac.

U drugom poluvremenu Vatrogasac je diktirao događanja na terenu i Novak je u 54. minuti efektno realizirao filigransku akciju Kontića, Matanovića i Sambola za 3:1. Meštrica je izmjenama pojačala napad što je ostavilo prostora domaćinu za brze kontraudare. Čumpek je u 69. minuti odbojnim udarcem uposlio Matanovića koji pronalazi na rubu kaznenog prostora Novaka, a on klasičnim volejem trese mrežu! Mat u tri poteza! Gosti su ‘pukli’ i do kraja propustili još dvije lopte u svoju mrežu. Matanović je u 75. minuti iz blizine centaršut s desne strane sproveo u donji kut, a Fabečić je u 86. minuti u padu udarcem glavom efektno pogodio uz samu vratnicu. Sudačka trojka vrlo dobra. Vatrogasac je s 29 bodova na 3. mjestu (14 8 5 1 32:17 29), a Meštrica je s 25 bodova na 6. mjestu (14 8 1 5 26:22 25).

Prva ŽNL skupina Istok – 14. kolo

NK Vatrogasac – NK Meštrica 6:1 (2:1)

Kobilić. Igralište Vatrogasca. Gledatelja 100. Nedjelja, 11.11.2018., 14 sati. Sudac: Ivan Antunović. Pomoćnici: Ivan Mihalj i Tomislav Novosel (svi Velika Gorica). Delegat: Marijan Baršun (Zagreb). Strijelci: 1:0 – Muhić (33), 2:0 – Novak (39), 2:1 – J. Trumbetaš (43), 3:1 – Novak (54), 4:1 – Novak (69), 5:1 – Matanović (76), 6:1 – Fabečić (86).

VATROGASAC: Caput, Krstanović (od 70. Sudar), Čumpek, Čavar, Krasnić, Muhić, Kontić (cap.), Novak (od 73. Fabečić), Sambol (od 76. Mišković), Matanović,  Ivkić (od 80. Vuković). Trener: Nino Matković.

MEŠTRICA: Mihalinčić (cap.), Cundeković, Brtan, Horvatić (od 46. Dittrich), Beg, Džido, I. Šimunović, J. Trumbetaš (od 61. Bandić), Miličević, Štuban (od 74. M. Trumbetaš), Došen (od 61. Humeljak). Trener: Matija Šimunović.