FOTO Azena zabilježila prvu pobjedu

Azena je u 7. kolu, posljednjem u prvom krugu, zabilježila prvu pobjedu i sada ima ukupno 4 boda (jedan bod je osvojila u prošlom kolu izgubivši minimalno 2:3 u Novoj Gradišci) i zauzima 7. mjesto na prvenstvenoj ljestvici. Protiv Drenove nije dobro izgledalo za domaći sastav na početku utakmice (5:11, 8:18, 10:24) i ekipa iz Rijeke glatko je dobila prvi set. Azenašice su uzvratile u drugom setu (16:9, 20:15, 22:16) i izjednačile na 1:1 u setovima. U 3. setu Azena je na servis Žakline Baković povela 9:0(!) i prednost sačuvala do kraja za vodstvo 2:1. U četvrtom setu ekipe su se izmjenjivale u vodstvu, završnica je bila napeta, Drenova je na 23:24 propustila set loptu za 2:2 u setovima, a Azena je na 25:24 propustila prvu meč loptu. Ipak, domaća ekipa je realizirala drugu meč loptu za prvu pobjedu u aktualnom prvenstvu.

Pred početak susreta trener Drenove je stavio prigovor na Azenin sastav od samo 8 igračica u zapisniku (minimum je 10), ali je ipak pristao na odigravanje utakmice.

Prva liga odbojkašica – 7. kolo

ŽOK Azena VG – OK Drenova 3:1 (13:25, 25: 18, 25:15, 27:25)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 40. Subota, 17.11.2018., 13 sati. Suci: Antonio Pavičić i Ksenija Jurković (oboje Sisak). Delegat: Vinko Dobrić (Zagreb).

AZENA: Dora Pokrajčić, Magdalena Mioković, Marina Grozdanić, Marina Pavić, Petra Dodić (L), Dora Matijević (cap.), Žaklina Baković, Dora Butković. Trener: Luka Bišćan.

DRENOVA: Anamarija Petrović, Andrea Šahinović, Ema Barać, Katja Kalinić, Laura Lukašić, Lorena Ivić, Ivona Matijević, Franka Lukežić, Sara Bušljeta (L), Nika Bušljeta, Lucija Stankovsky, Lara Medved (L), Maya Siam, Eni Vunderlih. Trener: Ilija Matić.

Redoslijed: 1. Osijek 17 (6 6 0 18:2), 2. Zadar 14 (6 5 1 15:5), 3. Nova Gradiška 12 (6 4 2 14:10), 4. Dinamo 11 (6 3 3 13:9), 5. Split 11 (6 4 2 13:9), 6. Kostrena 6 (6 2 4 8:13), 7. Azena VG 4 (7 1 6 5:19). 8. Drenova 0 (7 0 7 2:21).