FOTO Mladost u Obrezini poražena na jesenskom oproštaju

Prohladno vrijeme i ponešto vjetra bili su dio dekora u Obrezini  na oproštaju od jesenskog dijela prvenstva. Igrali su klubovi iz sredine ljestvice koje je pred ovaj susret razdvajao samo jedan pogodak, 7. Lonja (14 7 1 6 33:23 22) i 8. Mladost (14 7 1 6 32:23 22). U prvom poluvremenu gosti su se bolje snašli, preferirali su duel igru i prijetili iz brzih kontranapada. Zahvaljujući vrlo pokretljivom veznom redu imali su veći posjed lopte i realizirali su dvije od četiri velike šanse.

Simonović je u 21. minuti izbjegao zaleđe, iskoristio oklijevanje domaće obrane i mirno poentirao za vodstvo Lonje. Isti igrač je desetak minuta kasnije ponovo bio neuhvatljiv za domaću obranu i lopta je završila u mreži za 0:2! Dva zicera promašili su K. Forgač i Starčević.

Nakon odmora domaća momčad djelovala je agresivnije i pokretljivije, redali su se napadi, ali samo do ruba kaznenog prostora. Lonja se, zadovoljna rezultatom, pojačano branila i samo sporadično napadala. U završnici su M. Tadić, Periša, Šorša, Berek i ostali pleli mrežu oko gola sigurnog Mandića, ali nije bilo preciznosti i rezultat se nije mijenjao te su gosti zasluženo osvojili bodove.

Prva županijska nogometna liga – skupina Istok, 15. kolo

NK Mladost – NK Lonja 0:2 (0:2)

Obrezina. Igralište SRC Mladost. Gledatelja 50. Nedjelja, 18.11.2018., 14 sati. Sudac: Tihomir Kocek (Paukovec). Pomoćnici: Bruno Geller i Krunoslav Cvetnić (oba Zelina). Delegat: Dragutin Bobinec (Šulinec). Strijelci: 0:1 – Simonović (21), 0:2 – Simonović (32).

MLADOST: Tomić, Jelić, M. Tadić, Sabljak, Smajić, Periša, Pejak (od 70. Hodak), S. Tadić (od 50. Havidić), Šorša, Berek, J. Tadić. Trener: Stiven Žitnik.

LONJA: Mandić, Postružin, Salopek, Delija, Ivoš, K. Forgač (od 78. Horvatinović), Šumić, Starčević (od 71. M. Forgač), Pavlić (od 65. Piskač), Hmelina, Simonović. Trener: Ivica Salopek.

Petek na Gorice: sudjelovali mali poduzetnici 4.b razreda