FOTO Gimnazijalke najbolje u odbojci na gradskom natjecanju

Gradsko natjecanje Školskih sportskih društava (ŠSD) srednjih škola Grada Velike Gorice u odbojci za djevojke održano je danas u dvorani Srednjih škola, a organizator natjecanja bila je Zrakoplovna tehnička škola Rudolfa Perešina (Krešimir Lučić, prof.). Natjecala su se tri ŠSD-a: ŠSD Bumbar (Ekonomska škola Velika Gorica, voditeljica Nada Pelaić, prof.), ŠSD GVG (Gimnazija Velika Gorica, voditelj Gordan Polan, prof.) i ŠSD Zrakoplovac (Zrakoplovna tehnička škola Rudolfa Perešina, voditelj Krešimir Lučić). Turnir je odigran po jednostrukom bod sustavu (3 međusobna duela), a utakmice su igrane na dva dobivena seta. Sudila je Aleksandra Lipić, sutkinja iz Udruge sudaca Zagrebačkog odbojkaškog saveza. Sve tri ekipe nagrađene su medaljama.

22.11.2018. Velika Gorica – Gradsko natjecanje srednjih škola u odbojci za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Pobjednik današnjeg natjecanja riješen je u drugom susretu kada su cure iz Gimnazije u dva seta nadigrale ekonomistice (dvostruke pobjednice u prethodne dvije godine). U prvom setu u završnici su gimnazijalke imale prednost od tri poena 22:19, ekonomistice su okrenule na 22:23, gimnazijalke su uzvratile s tri uzastopna poena i dobile set – 25:23. Do polovice drugog seta ekonomistice su bile u stalnom vodstvu (6:8, 8:10, 12:14), veliki preokret gimnazijalke su napravile na servise Lare Ćopić i serijom 9:0(!) ostvarile odlučujuću prednost –  21:14(!) te mirno realizirale prvu meč loptu – 25:18! Odlično je u ekipi GVG-a u obje utakmice odigrala Ana Petriško, učenica 1. razreda. Djevojke ŠSD GVG su se današnjom pobjedom kvalificirale na županijsko natjecanje.

Gradsko natjecanje srednjih škola u odbojci za učenice

Rezultati, redoslijed, sastav pobjednika

ŠSD GVG – ŠSD Zrakoplovac 2:0 (25:16, 25:8), ŠSD GVG – ŠSD Bumbar 2:0 (25:23, 25:18). ŠSD Bumbar – ŠSD Zrakoplovac 2:1 (23:25, 25:10, 15:9).

Redoslijed: 1. ŠSD GVG 4 (2 2 0 4:0), 2. ŠSD Bumbar 2 (2 1 1 2:3), 3. ŠSD Zrakoplovac 1 (2 0 0 1:4).

ŠSD GVG: Lea Tržan, Magdalena Štimac, Iva Božurić, Ivana Kirin, Lara Ćopić (cap.), Ana Petriško, Dora Tičarić, Marta Butković, Petra Malčević, Vanesa Miković, Matea Milak, Sara Kolar. Voditelj: Gordan Polan.