FOTO Poraz u dramatičnoj završnici, Petrović promašio za pobjedu

Košarkaši Gorice izgubili su utakmicu u dramatičnoj završnici, najefikasniji igrač domaćih Marko Petrović promašio je posljednji napad za pobjedu. Gorica je imala prigodu dobiti susret u kojem je od početka imala gubitničku ulogu, nije bila niti jednom u vodstvu, bila je u minusu i 22 poena (20:42), na poluvremenu je imala 18 poena zaostatka (32:50).

19.01.2019. Velika Gorica – HT Premijer liga, 12. kolo: KK Gorica – GKK Šibenik. Foto: David Jolić/cityportal.hr

U drugom poluvremenu domaća momčad je zahvaljujući izuzetno raspoloženom  Anti Mašiću koji je svojih 18 koševa ubacio u posljednje dvije četvrtine. Konstanto dobar i efikasan bio je Petrović, ali mu se nije posrećilo da kreira totalni preokret. U momčadi Šibenika sjajan je bio Nik Slavica tijekom cijele utakmice, igru je u prve dvije četvrtine odlično vodio Nikola Korać, u drugom poluvremenu nije bio tako učinkovit.

Udruga navijača ”Šibenski Funcuti” bila je velika podrška gostujućoj momčadi, ali je skoro izazvala prekid utakmice paljenjem vatre na tribini. Susret je zbog toga bio u dva navrata kratko prekinut i gostujući navijači su morali napustiti dvoranu.