FOTO HNK Gorica tek u završnici do pobjede protiv mađarskog drugoligaša

U drugoj utakmici današnjeg duplog programa HNK Gorica je s 4:2 pobijedila mađarskog drugoligaša FC Budafoki (Budapest). Po hladnom vremenu i očišćenom terenu s umjetnom travom odigrana je vrlo dobra utakmica, po tempu i žestini prije prvenstvena nego pripremna. Momčad domaćina uhvatila je u prvih 10 minuta Mađare ‘na spavanju’ te pogocima Zwolinskog (3) i Šrolera (10) došla u vodstvo 2:0. Gosti su ipak uspostavili ravnotežu i u 25. minuti su smanjili prednost domaćih, a do kraja prvog poluvremena igra je bila ravnopravna.

23.01.2019. Velika Gorica – Pripremna utakmica HNK Gorica – FC Budafoki. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Početkom drugog poluvremena drugoligaš je napravio nekoliko izmjena, igrao je otvorenije i agresivnije, to je rezultiralo izjednačenjem u 68. minuti. Brza akcija gostiju po lijevoj strani, obrana domaćih je zakasnila i nije zatvorila ubačaj, Kahlina je bio nemoćan i nije uspio obraniti udarac iz blizine. U završnici domaći su izvršili dodatni pritisak na suparnička vrata i s dva pogotka ipak zabilježili uvjerljivu pobjedu. Prvo je Šroler u 82.minuti s desetak metara pogodio donji kut, a konačni rezultat postavio je Čabraja tako što je plasiranim udarcem neobranjivo poslao loptu pod gredu za 4:2. Trener Sergej Jakirević je odlučio da početni sastav odigra cijelu utakmicu bez izmjena: Kahlina, Mchedlishvili, Čagalj, Jovičić, Krizmanić, Marina, Suk, Čabraja, Šroler, Cherif i Zwolinski. Sudačka trojka: Krečak, Hasanović i Kelihar.