FOTO Odbojkašice Gorice II iznenađujuće izgubile od ekipe Sunje

Nastavak prvenstva nije protekao onako kako su to zamišljale igračice Gorice II, jer su neočekivano lako izgubile u tri seta od Sunje, susjede na ljestvici. Susret su karakterizirale pogreške u serijama na obje strane, jedino su u završnicama setova igračice gostujućeg sastava bile ipak nešto pribranije i zasluženo pobijedile. Primjerice, u 2. setu Gorica II imala je vodstvo 21:19, Sunja je serijom 6:0 osvojila set (21:25). U 3. setu Anamarija Puškarić je servisima totalno razbila prijem domaćih (6:18), domaće su ipak serijom 12:2 stigle skoro do izjednačenja (18:20), ali su onda vezanim pogreškama izgubile set i utakmicu.

03.02.2019. Velika Gorica – Odbojkaška regija Sjever, skupina Jug, 10. kolo: HOK Gorica II – OK Sunja. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Drugi gorički predstavnik u ovom rangu natjecanja OK Velika Gorica II pobijedila je danas na gostovanju u Glini i s nova tri boda potvrdila 2. mjesto na ljestvici. U idućem 11. kolu na rasporedu je utakmica OK Velika Gorica II – HOK Gorica II.

Odbojkaška regija Sjever – skupina Jug, 10. kolo

HOK Gorica II – OK Sunja 0:3 (24:26, 21:25, 20:25)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 60. Nedjelja, 03.02.2018., 15 sati. Sutkinje: Nina Rendulić i Ana Visković (obje Velika Gorica).

GORICA II: Ivona Tuzla, Josipa Paviša, Katja Cvitanović, Lucija Smojić, Marta Kitarović, Lea Kordić (cap.), Lena Hudan, Petra Horžić, Marija Škara, Nina Foki, Marija Grujo (L). Trener: Jurica Antić.

SUNJA: Matea Klarić, Anamarija Puškarić, Mihaela Bakarić, Laura Bošnjak, Stela Kolar, Josipa Puškarić (cap.), Matea Mrmić, Marina Krapljan (L), Lucija Klarić, Dajana Išek (L), Sara Paramin. Trener: Milan Živković.

Rezultati 10. kola (02./03.02.2019.): HOK Gorica II – OK Sunja 0:3, OK Glina II – OK Velika Gorica II 1:3, OK Petrinja II – OK Ivanić Grad, OK Dugo Selo – OK Plavi zmaj (Duga Resa) odgođeno, OK Feniks II (Zagreb) – OK Ogulin odgođeno.

Redoslijed: 1. Plavi zmaj 24 (9 8 1 26:5), 2. Velika Gorica II 23 (10 7 3 25:9), 3. Ivanić Grad 19 (9 6 3 20:9), 4. Feniks II 19 (9 7 2 21:12), 5. Sunja 18 (10 6 4 18:14), 6. Ogulin 15 (9 5 4 19:14), 7. Gorica II 13 (10 5 5 15:21), 8. Dugo Selo 3 (8 1 7 5:22), 9. Petrinja II 3 (8 1 7 3:22), 10. Glina II 1 (10 0 10 7:30).