Sara Habijančić preko Njemačke do Europskog taekwondo prvenstva!

Ovog vikenda u Sindelfingenu u Njemačkoj održan je kvalifikacijski turnir za kadetsko prvenstvo Europe. nastupilo je 885 natjecatelja iz 35 država. Gorički Taekwondo  klub nastupio je s dvije Sare u dvije kategorije, koje su nastupale za selekciju Zagrebačke županije. Prvi dan na tatami je izašla Sara Anđelić u kategoriji -47kg. U prvom kolu pobijedila je predstavnicu Njemačke 22:2, u drugom kolu predstavnicu Grčke na zlatni bod, dok je u borbi za medalju izgubila od predstavnice Španjolske 9:14, i tako osvojila peto mjesto.

Drugi dan na tatami je izašla Sara Habijančić u kategoriji -51kg. U prvom kolu je bila slobodna, u drugom kolu pobijedila je predstavnicu Njemačke 29:7, u trećem kolu predstavnicu BiH 39:15, u polufinalupredstavnicu Grčke 12:10, i u finalu još jednu Grkinju 22:10, te osvojila zlatnu medalju i direktan plasman na kadetsko prvenstvo Europe 2019!