FOTO Dobra predstava HNK Gorice u prvom poluvremenu protiv HAŠK-a

HNK Gorica je u test utakmici protiv trećeligaša HAŠK-a igrala s dvije kompletne postave koje su igrale po jedno poluvrijeme. Trener Sergej Jakirović je u prvom dijelu na pomoćni teren Gradskog stadiona izveo slijedeću jedanaestoricu: Veriga, Mchedlishvili, Moro, Oboabona, Čabraja, Maloča, Miya, Lovrić, Suk, Šroler i Zwolinski. Od početka agresivna igra preko bokova rezultirala je u prvih deset minuta s dva pogotka u HAŠK-ovoj mreži. Prvi je mrežu zatresao Zwolinski iz blizine iskoristivši pogrešku obrane, a na 2:0 povisio je Oboabona s peterca kada je ubačaj sa strane proslijedio u bliži kut. Gosti iz Zagreba su se ipak uspjeli konsolidirati i igra je postala ravnopravnija. U završnici prvog poluvremena na 3:0 povisio je Šroler, efektno je okončao brzu akciju Čabraje i Lovrića po lijevom krilu. Gosti su smanjili iz slobodnog udarca iskosa s 25 m tako što je Zelenika poslao loptu u suprotne rašlje.

12.02.2019. Velika Gorica – Test utakmica HNK Gorica – HAŠK Zagreb. Foto: David Jolić/cityportal.hr

U drugom poluvremenu za Goricu su igrali: Čović, Musa, Čagalj, Jovičić, Krizmanić, Žutić, Čepo, Ramzy, Dvorneković, Deaconu i Cherif. Trener HAŠK-a Cico Grlić nije odmah posegnuo za promjenama, nego je to uradio ‘na rate’. Igralo se obostrano otvoreno, ali bez izrazitih prigoda za pogodak. Tek u poodmakloj završnici Cherif je postavio konačan rezultat pogađajući s lijeve strane dijagonalom suprotni kut. Asistirao mu je Rumunj Ronaldo Deaconu pravovremenim ubačajem nakon solo akcije.