Dino Bošnjak četvrti na Dvoranskom prvenstvu Balkana u Istanbulu

Najbolji hrvatski atletičar na dugim prugama Dino Bošnjak jučer je na 24. dvoranskom atletskom prvenstvu Balkana za seniore i seniorke održanom u Turskoj (Istanbul, 16. veljače)) u trci na 3.000 m osvojio 4. mjesto. Dino je u finišu izgubio brončanu medalju za samo 6 desetinki sekunde(!), toliko je od njega bio brži trećeplasirani bugarski trkač Nikolov. Koliko može biti tužan zbog izgubljene medalje, utoliko Bošnjaka može utješiti istrčano vrijeme (08:15,96), koje je njegov osobni rekord u dvorani! Ako ovo vrijeme usporedimo s njegovim vremenom od prije dva tjedna kada je osvojio naslov državnog prvaka na 3.000 m (08:33.64), onda se vidi da je u glavnom gradu Turske istu dionicu istrčao za skoro 18(!) sekundi brže. Taj rezultat je još vrjedniji ako se zna da je Dino u Istanbul otišao iz punog treninga (staza plus teretana), bez specijalne pripreme.

24.dvoransko prvenstvo Balkana u atletici za seniore i seniorke

Seniori – 3.000 m: 1. Mitko Tsenov (Bugarska) 08:01.20, 2. Dario Ivanovski (Makedonija) 08:03.65, 3. Yolo Nikolov (Bugarska) 08:14.96, 4. Dino Bošnjak (Croatia) 08:15.56, 5. Osman Junuzović (BiH) 08:18.26, 6. Daviti Kharazishvili (Gruzija) 08:25.79, …