FOTO Visoko vodstvo, dramatičan preokret i odluka jedanaestercima u Kobiliću

Nakon prvog poluvremena i čistog vodstva 3:0 Vatrogasac je izgledao kao siguran pobjednik. Pogoci su došli kao plod bolje igre domaćih i nesigurnosti obrane susjeda iz Novog Čiča. U 27. minuti pogodio je Matanović iz čiste situacije na asistenciju Fabečića. Ivkić je propustio zicer u 35. minuti, a dvije minute kasnije Fabečić je pogodio za 2:0. Pred odlazak na odmor Kontić je na dubinsku loptu izbjegao zaleđe i povisio na 3:0.

24.02.2019. Kobilić – Kup Grada Velike Gorice NK Vatrogasac – NK Dinamo Hidrel. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nakon odmora treneri su napravili po tri izmjene – s posljedicama. U prvih 20 minuta drugog dijela Dinamo Hidrel je preuzeo igru i nakon toga u samo 10 minuta – izjednačio! Prvo je Pudić u 66. minuti ubačaj s lijeve strane udarcem glavom spustio u bliži kut za 1:3. Gmižić je na dubinsku loptu Blaževića pobjegao domaćoj obrani i pogodio suprotni kut za 2:3. Obrana Vatrogasca nije mogla ni ‘lasom’ zaustaviti mladog Žugaja, koji je izvodio slalome kao da prolazi kroz drvored. Žugaj je u 76. minuti nezadrživo prošao lijevom stranom, stigao je do prve vratnice i loptu pogurnuo do Gmižića za izjednačenje – 3:3!

Kup Grada Velike Gorice

NK Vatrogasac – NK Dinamo Hidrel 3:3 (3:0), 7:6-11m

Kobilić. Igralište Vatrogasca. Gledatelja 70. Nedjelja, 24.02.2019., 15 sati. Sudac: Ivan Marinčević (Mičevec). Pomoćnici: Davor Merkaš (Velika Gorica) i Marko Matić (Obrezina). Delegat: Dario Petrac (Gornja Lomnica). Strijelci: 1:0 – Matanović (27), 2:0 – Fabečić (37), 3:0 – Kontić (45), 3:1 – Pudić (66), 3:2 – Gmižić (72), 3:3 – Gmižić (76). Jedanaesterci: Kontić – 4:3, Gmižić – 4:4, Kadoić – preko vrata, Pudić – vratar obranio, Čumpek – 5:4, Šantek – 5:5, Grilec – 6:5, Jambrešić – preko vrata, Krasnić – vratar obranio, Španiček – 6:6, Šošić – 7:6, Blažević – greda.

VATROGASAC: Caput, Čumpek, Čavar (od 46. Sabljo, od 50. Kadoić), Muhić, Kontić (cap.), Barišić (od 17. Ivkić), Sambol (od 60. Mišković), Matanović, Šošić, Fabečić (od 46. Grilec), Krasnić. Trener: Nino Matković.

DINAMO HIDREL: Gligorević (od 60. Nikolić), Kuzmić (od 46. Španiček), Jambrešić (cap.), Šantek, S. Andrišević (od 46. Žugaj), Pudić, Gmižić, Jurišić (od 63. D. Josić), Slivak, Ž. Josić (od 46. Blažević). Trener: Neven Andrišević.