FOTO Pogodak Kundiha za prvu proljetnu pobjedu Klasa

Klas je u prvom proljetnom kolu zabilježio minimalnu pobjedu pogotkom u uvodnoj fazi utakmice. Pandža je u 5. minuti na desnoj strani ‘provozao’ sporovoznu obranu gostiju, uslijedio je ubačaj na drugu vratnicu gdje je Kundih neometano u padu udarcem glavom zabio loptu u bliži kut za 1:0. Samo minutu kasnije Knez je imao klasičnu situaciju ‘1 na 1’, spetljao se i Budimir je pokupio loptu. Jednako tako je i u 22. minuti riješio matnu situaciju ispred Butkovića. Vratar Lomničana je bio u prvom poluvremenu najistaknutija figura na terenu i zahvaljujući njemu gosti su samo jednom vadili loptu iz mreže.

09.03.2019. Mičevec – Jedinstvena županijska nogometna liga, 16. kolo: NK Klas-NK Lomnica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nakon odmora Lomnica je uspostavila ravnotežu na terenu, njene akcije su bile povezanije, ali ne toliko agresivne da bi dovele do izjednačenja. Budimir je i u nastavku susreta u dva navrata paradama spašavao svoja vrata, ali u završnici gosti nisu uspjeli realizirati tri-četiri obećavajuća napada za eventualno poravnanje. S druge strane, Klas nije konkretizirao nekoliko kontranapada, tako da je rezultat realan, odnosno pobjeda domaćih je posve zaslužena.

Jedinstvena županijska nogometna liga – 16. kolo

NK Klas – NK Lomnica 1:0 (1:0)

Mičevec. Igralište ŠRC Mičevec. Gledatelja 80. Subota, 09.03.2019., 15 sati. Sudac: Marko Vuković (Zelina). Pomoćnici: Vedran Barkić i Zvonimir Rončević (oba Dugo Selo). Strijelac: 1:0 – Kundih (5).

KLAS: J. Pogledić, Butković (od 87. Sviličić), Knez (od 81. Božarov), Kundih (od 46. Zelenika), Pandža (od 90. Lončarić), Fišer (cap.), Bedeković, Bubalo, Matić, Marković (od 55. Hanachi), Dilberović. Trener: Damir Dittrich.

LOMNICA: Budimir, Kožić (od 78. Jeđud), Ka. Arbanas, Kr. Arbanas (cap.), Grgić, Čolić, Vidak (od 46. Omazić), Jukić-Sunarić (od 58. Beg), Antunović, Kovačević, Dijanežević. Trener: Mladen Arbanas.