FOTO Prva proljetna pobjeda Vatrogasca

Start u proljetnom dijelu prvenstva nije bio uspješan za Vatrogasac (neodlučeno doma protiv Bune 0:0, poraz u Mraclinu 0:2), samo bod i bez postignutog pogotka. Susret protiv Oborova 74, pretposljednjeg na ljestvici, bio je kao naručen za prvu proljetnu pobjedu.

24.03.2019. Kobilić – Prva županijska nogometna liga, 18. kolo: NK Vatrogasac – NK Oborovo 74. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Uvodni dio utakmice nije bio najugodniji za domaće, jer je Dakić u 4. minuti pogodio vratnicu neopreznog Caputa. Vatrogasac je uzvratio s tri uzastopna kornera, a u 8. minuti vratar Matijević je obranio udarac Novaka iz blizine. Muhić je tri puta bježao sporovoznoj obrani gostiju, ali nije bilo točnog završnog udarca. U 27. minuti Muhić je pogurnuo loptu do Novaka, koji sa 7-8 metara pogađa donji kut za zasluženo vodstvo. Smolko je u 35. tukao pod gredu za paradu Caputa i korner. Gosti su izjednačili u 40. preko Duvnjaka koji je u solo akciji prešao dvojicu i s lijeve strane pogodio suprotnu malu mrežicu.

Nakon odmora momčad iz Oborova nije se mogla nositi s kvalitetnijom ekipom domaćina i kada je Muhić u 55. minuti pogodio za 2:1, bilo je očito tko će biti pobjednik u ovom susretu. Nakon nekoliko propuštenih prigoda u završnici su Kadoić i Nedić postavili konačan rezultat.

Vatrogasac je s 34 boda na 4. mjestu (18 9 7 2 39:23 34), a Oborovo 74 je s 12 bodova na 15. mjestu (18 3 3 12 17:45 12).

Prva ŽNL skupina Istok – 18. kolo

NK Vatrogasac – NK Oborovo 4:1 (1:1)

Kobilić. Igralište Vatrogasca. Gledatelja 60. Nedjelja, 24.03.2019., 15 sati. Sudac: Tino Krečak. Pomoćnici: Petar Jerbić i Željko Dolibašić (svi Velika Gorica). Delegatkinja: Petra Kirin (Zelina).

VATROGASAC: Caput, Krasnić (od 52. Ivkić), Čavar, Muhić, Kontić (cap.), Novak (od 69. Fabečić), Sambol (od 46. Grilec), Šošić, Klarić, Kadoić (82. Nedić), Vuković (od 61. Kovačić). Trener: Nino Matković.

OBOROVO 74: Matijević, Žilić (od 64. N. Rašić), Mršić (od 35. Budinski), Matošević, Bencek, Smolko, Dakić (od 85. Tolić), M. Radman, Duvnjak, Matić (od 46. I. Radman), Gavran (od 69. Pušić). Trener: Jozo Rašić.