FOTO Veteranski nogomet za uživanciju i pljesak

Današnja utakmica veteranskih klubova VNK Kurilovec i VNK Dinamo (Zagreb) pokazala je kako nogometni znalci i profesionalci i nakon aktivne karijere mogu pokazati svu ljepotu i čar nogometne igre. Kurilovečki sastav je na startu imao znatnu ”prednost”, jer je na dispoziciji imao 22 igrača, a Dinamo samo 11!

04.04.2019. Velika Gorica (Kurilovec) – Prijateljska utakmica veteranskih momčadi VNK Kurilovec – VNK Dinamo (Zagreb). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Na terenu je slika bila upravo obratna u odnosu na broj igrača. Dečki u plavom su bili rastrčani i vrlo raspoloženi za nadmetanje i golijada je u prijateljskom susretu (2×30 minuta) otvorena već u 6. minuti. Karić je iskoristio pogrešku domaće obrane i ušetao se s loptom u prazna vrata – 0:1. Pet minuta kasnije prekrasan pogodak Leke s 25 metara iz slobodnog udarca za 0:2. Akcija Marušića, Štroka i Leke u sredini terena u 16. minuti i dubinska lopta za Karića, koji iskosa s lijeve strane preko ruku vratara pogađa suprotni kut za 0:3. Samo dvije minute kasnije već je 0:4, pogodak Leke nakon duplog pasa s Karićem. ‘Petarda je pukla’ u 20. minuti kada je Marušić odigrao na desno u dubinu za Leku čiji ubačaj Karić prihvaća na petercu i pogađa vratnicu od koje se lopta odbija u donji kut – 0:5.

Drugo poluvrijeme je bilo ravnopravnije, jer je Gero Trčak ipak stigao na utakmicu i posložio kurilovečku obranu, Jankeš i Novosel su umirili igru na sredini terena tako da Dinamov kvartet Marušić – Štrok – Leko – Karić nije više mogao bez otpora ‘paradirati’ na travnjaku. Novosel je u 35. minuti iz trka odapeo loptu s dvadesetak metara i pogodio mrežu uz samu vratnicu – 1:5. Štrok je nakon dubinskog pasa Marušića neometano pogodio za 1:6, a konačan rezultat 1:7 postavio je svojim četvrtim pogotkom Karić tako što je efektno okončao akciju koju je inicirao Štrok.

Dinamovu obranu su učinili sigurnom Antolić i Štefulj, a Bogdanović je uglavnom ‘ordinirao’ oko sredine igrališta. Kurilovečki momci su već od starta ‘disali na škrge’ i brzo su gubili volju za nadigravanje sa suparnicima koji su za klasu bili bolji, kondicijski i tehnički. Svejedno, bila je to predstava za uživanciju i pljesak. Sudili su I.Šimunović, Dolibašić i Mužar.